sklep@ilv.pl

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny posiada zastosowanie w kosmetyce już od dłuższego czasu, ponieważ cieszy się popularnością i uznaniem wśród klientów, a coraz to więcej salonów decyduje się go wprowadzić do swojej stałej oferty.

Kawitacja jest to masaż ultradźwiękowy, który zapewnia regenerację i znaczne ujędrnienie skóry. Urządzenie do kawitacji ultradźwiękowej możesz zakupić wybierając jeden z poniższych produktów i wykonywać masaże samodzielnie.

Filter

Liczba produktów: 4

Filter by price

Ultrasonic Skin Scrubber FY-400B

5.00 out of 5

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

159,90  143,91 

Ultrasonic Skin Scrubber O-17030

5.00 out of 5

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

129,90  116,91 

Ultrasonic Skin Scrubber USS005

5.00 out of 5

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

129,90  116,91 

Ultrasonic Skin Scrubber USS006

5.00 out of 5

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

169,90  152,91 

Co to jest peeling kawitacyjny

Obecnie na rynku pielęgnacyjnym dostępnych jest tak wiele możliwości, że niejednokrotnie konsumenci zastanawiają się nad niektórymi nowinkami. Jednak zapewne wielu z nas słyszało już pojęcie - peeling kawitacyjny. Zjawisko kawitacji to tak zwane "gotowanie wody na zimno".

Jeśli zaś chodzi o pielęgnację twarzy, to kawitacja oznacza oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o delikatny masaż, który poprawia mikro-krążenie oraz dotlenienie komórkowe. Dzięki temu wzrasta możliwość przenikania substancji aktywnych w głębokie partie skóry. To pozwala na usunięcie nadmiaru sebum, pozbycie się zaskórników, wągrów i nagromadzonych bakterii. Taki masaż kawitacyjny doskonale wygładza skórę, nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie, a także zmiękcza naskórek. Działa regenerująco na skórę. Dzięki temu odzyskuje ona blask i wygląda znacznie młodziej.

Kawitacja ultradźwiękowa

Oprócz wyżej wymienionych zalet, kawitacja kosmetyczna posiada jeszcze co najmniej jedną - jest zwyczajnie bardzo przyjemna. Taki delikatny peeling stanowi masaż dla całej twarzy. Ponadto kawitacja odpowiednia jest w zasadzie dla każdego typu skóry, nawet bardziej wrażliwej czy mocno tłustej. Ponadto kawitację można również połączyć z peelingami kwasowymi, a takie połączenie proponujemy skórom tłustym oraz zanieczyszczonym, na których warstwa rogowa jest już delikatnie zgrubiała. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio dobrać połączenie zabiegów. Wtedy efekty z pewnością pozytywnie zaskoczą.

Kawitacyjne oczyszczanie twarzy - peeling

Oczyszczanie kawitacyjne ma za zadanie usunięcie z naskórka obumarłe komórki, dlatego "przy okazji" dokładnie czyści skórę i hamuje rozmnażanie się nagromadzonych bakterii. Wibracje powstałe podczas zabiegu usprawniają przepływ krwi i limfy, co zapewnia doskonałe dotlenienie skóry. Już po pierwszej wizycie zmiany możliwe do zaobserwowania to eliminacja powstałych wągrów i poprawa gospodarki wodnej skóry. Oprócz tego zabieg jest też bardzo relaksujący i w zupełności bezbolesny, dlatego klienci często i regularnie z niego korzystają.

Peeling kawitacyjny - twarz

Mimo tego, iż jest to zabieg bezbolesny, należy mieć na uwadze, że ma on za zadanie usunięcie zrogowaciałego naskórka, dlatego po jego wykonaniu skóra może być delikatnie podrażniona, a co za tym idzie zaczerwieniona, stąd jeśli mamy zaplanowane ważne wydarzenie, to oczyszczanie twarzy peelingiem kawitacyjnym powinniśmy wykonać na kilka dni przed nim.

Peeling kawitacyjny może być składową wielu zabiegów. Dzieje się tak ponieważ doskonale przyspiesza wchłanianie przez skórę substancji zawartych w kosmetykach. Klientki bardzo go chwalą za bezinwazyjność i delikatność. Zabieg odbierany jest jako przyjemny, a jego efekty można zauważyć niemal natychmiast. Peeling kawitacyjny to dziś podstawa w usługach kosmetycznych. Peeling jest stosowany w dermatologii i ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka. Zabieg ten ma na celu poprawę stanu skóry, poprzez spłycenie drobnych zmarszczek i rozjaśnienie powstałych (na przykład poprzez promieniowanie UV) przebarwień.

Na czym polega peeling kawitacyjny

Tego rodzaju peeling to zabieg mający za zadanie usunięcie zrogowaciałego naskórka. Podczas wykonywania zabiegu wykorzystuje się zjawisko kawitacji, które zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega ono na przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Z tego względu na początku zabiegu nasza skóra musi być delikatnie wilgotna. W zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które ulegają rozpadowi. Toteż w wyniku działania peelingu kawitacyjnego następuje rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.

Nagromadzenie zrogowaciałej warstwy powoduje wysuszanie skóry i powstawanie zbędnych niedoskonałości, a peeling kawitacyjny doskonale poradzi sobie ze złuszczeniem naskórka.

Jego zadaniem jest również zwiększenie możliwości wnikania substancji odżywczych w głąb tkanek. Wykorzystanie ultradźwięków ma zdecydowanie bardziej korzystne działanie niż wtłaczanie substancji w sposób manualny.

Peeling ultradźwiękowy to masaż mający na celu regenerację skóry, a oczyszczanie twarzy ultradźwiękami jest obecnie popularne ze względu na skuteczność i bezinwazyjność. Tego rodzaju peeling można stosować przy niemal każdym zabiegu na twarz, szyję, dekolt czy po prostu na skórę.

Co to jest sonoforeza?

Sonoforezę można wykonać zaraz po peelingu kawitacyjnym za pomocą odwróconej szpatułki. Celem takiego zabiegu jest doprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Substancje wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę skórną jaką jest tak zwany płaszcz hydrolipidowy i błony komórkowe. Następnie wnikają do żywych warstw naskórka. Sonoforeza i kawitacja powodują mikromasaż, który znacznie poprawia ukrwienie naskórka oraz regenerację uszkodzonych tkanek. Okazuje się, że peeling kawitacyjny połączony z sonoforezą gwarantuje jeszcze lepszy efekt gładkiej skóry.

Peeling kawitacyjny - twarz

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego - przenośny aparat, sprzęt, maszyna do kawitacji

Jak wygląda urządzenie do peelingu kawitacyjnego? Otóż jest to niewielkie, przenośne urządzenie, zazwyczaj mieszczące się w dłoni. Urządzenie do kawitacji jest więc bardzo wygodne w użyciu. Sprzęt do peelingu kawitacyjnego można więc swobodnie stosować w domu. Wiele osób kupuje taki aparat do kawitacji na własny użytek.

Urządzenie do sonoforezy w domu to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko biorąc pod uwagę regularne wizyty u kosmetyczki.

Cena peelingu kawitacyjnego - ile kosztuje zabieg kawitacji

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje zabieg kawitacji, ponieważ wszystko zależy od konkretnego salonu kosmetycznego, jednak biorąc pod uwagę sprzęt, który możesz zakupić na własny użytek i stosować w domu, cena urządzenia do peelingu kawitacyjnego w naszym sklepie zaczyna się już od 119 zł.

Dzięki jednemu zakupowi można korzystać z kawitacji w domu - opinie dotyczące takiego aparatu są korzystne ze względu na skuteczność zabiegu, ponieważ nie trzeba być dermatologiem, żeby poprawnie wykonać peeling kawitacyjny.

Peeling wykonywany w domu może być równie efektywny co zabieg u kosmetyczki.

Co daje peeling kawitacyjny - efekty i opinie o peelingu kawitacyjnym

Efekty peelingu kawitacyjnego - przed i po

Peeling kawitacyjny daje naprawdę bardzo dobre efekty. Między innymi odmładza skórę poprzez głęboki mikro-masaż, dotlenia i nawilża czy też rozjaśnia przebarwienia i plamy. Efektem kawitacji może być także poprawa struktury blizn, co jest znaczące dla osób posiadających delikatne uszczerbki na cerze.

Wiele osób poszukuje także informacji jak wygląda skóra przed i po peelingu kawitacyjnym - różnica będzie zauważalna po kilku zabiegach.

Opinie o peelingu kawitacyjnym

Opinie dotyczące peelingu kawitacyjnego są pozytywne, zwłaszcza po kilku zabiegach klientki chwalą sobie gładkość skóry i brak niedoskonałości. Zabieg kawitacyjny posiada także sprzyjające opinie ze względu na to, że jest mało inwazyjny. Stosowana metoda tylko przyspiesza usunięcie zrogowaciałego naskórka, który i tak w końcu sam by się skruszył.

Czy warto stosować peeling kawitacyjny

Kawitacja doskonale wygładza skórę, nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie, a także zmiękcza naskórek. Działa regenerująco. Dzięki niej skóra odzyskuje blask i wygląda znacznie młodziej.

Jak wpływa zabieg ultradźwiękami na twarz? Zabieg ten ma dobroczynne działanie na skórę i mięśnie. Pobudza metabolizm tkankowy, wzmacnia naczynia krwionośne oraz poprawia ukrwienie skóry. Ponadto zapewnia rozjaśnienie, nawilżenie i wygładzenie oraz zwiększenie elastyczności skóry.

Jak często stosować peeling kawitacyjny

Częstotliwość powtarzania peelingu kawitacyjnego - zabieg można wykonać jednorazowo bądź w serii 4-6 zabiegów 1 raz w tygodniu, a przy cerach bardziej wrażliwych co 1-2 tygodnie. Ilość i częstotliwość dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry danego pacjenta. Peeling kawitacyjny można powtarzać regularnie (np. raz na miesiąc).

Jak wykonać peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny - opis zabiegu kawitacyjnego oczyszczania twarzy

Należy zacząć od zwilżenia skóry wodą fizjologiczną lub np. tonikiem i przesuwaniu po niej metalową szpatułką, która przekazuje ultradźwięki. Następnie należy wykonać takie ruchy na całej twarzy. W efekcie rozbijamy martwe komórki naskórka.

Zabieg kawitacji ma na celu doprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Substancje wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę skórną jaką są błony komórkowe. Następnie wnikają do żywych warstw naskórka. Substancje wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę skórną jaką jest tak zwany płaszcz hydrolipidowy i błony komórkowe.

Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego

Każda kosmetyczka może nam zaoferować specjalne kosmetyki do peelingu kawitacyjnego. Płyny o właściwościach złuszczających, dzięki zawartości mocznika zmiękczają skórę, zwiększają jej przepuszczalność i ułatwiają usuwanie martwych komórek naskórka, dla przykładu ekstrakt z aloesu nawilża i regeneruje.

Peeling kawitacyjny - twarz

Kosmetyki, preparaty, płyny, toniki, szpatułki do peelingu kawitacyjnego

Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego mogą być różne. Jednak istnieje wiele przesłanek świadczących o tym, iż najlepsze efekty osiąga się poprzez połączenie aloesu z kwasem hialuronowym. Tego typu preparaty są już dostępne na rynku. Na przykład szpatułka do peelingu kawitacyjnego jest urządzeniem ultradźwiękowym przeznaczonym do peelingu, a połączeniu z kosmetykami do kawitacji można dzięki niej uzyskać efekt pięknej i gładkiej cery.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na oczyszczaniu skóry poprzez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka, na który bardzo często zgłaszają się kobiety do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry. Pomaga zredukować takie niedoskonałości skóry jak: zaskórniki, prosaki, blizny po trądziku, rozszerzone pory, przebarwienia czy zmarszczki. Z kolei peeling kawitacyjny to zabieg mający za zadanie np. usunięcie zrogowaciałego naskórka.

Peeling kawitacyjny - mikrodermabrazja diamentowa

Na co stosować peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny może bardzo skutecznie działać na trądzik. Taki peeling bezboleśnie i dokładnie czyści skórę twarzy, szyi, dekoltu i ciała. W konsekwencji, cera jest mniej zanieczyszczona i bardziej gładka. Efektem może być także rozjaśnienie, nawilżenie, wygładzenie oraz zwiększenie elastyczności skóry.

Peeling kawitacyjny na zaskórniki

Peeling kawitacyjny świetnie działa na zaskórniki. Usuwa przebarwienia naskórkowe i zmniejsza zanieczyszczenie cery. Zabieg ma na celu doprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Substancje wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę skórną jaką jest tak zwany płaszcz hydrolipidowy i błony komórkowe.

Peeling kawitacyjny - twarz

Peeling na przebarwienia

Peeling jest bardzo dobrym rozwiązaniem na przebarwienia. Dobrze leczy trądzik poprzez swoje działanie sterylizujące. Wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W wyniku działania peelingu kawitacyjnego następuje rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.