Złuszczanie naskórka skóry twarzy

Ładna i promienna cera to podstawa, jeżeli chcemy, aby wygląd stał się naszą najlepszą wizytówką. Obecnie gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów, których celem jest złuszczanie naskórka skóry twarzy. Z zabiegów mogą korzystać osoby o różnych rodzajach skóry, również te, których skóra cechuje się wrażliwością, jest skłonna do alergii i “pozostawia wiele do życzenia”. Warto wybrać najlepszą metodę dla siebie, aby móc cieszyć się pięknym i promiennym wyglądem cery.

Złuszczanie naskórka skóry twarzy

Czym jest naskórek?

Naskórek to zewnętrzna warstwa skóry. Jest niezwykle cienki, ma zaledwie jeden milimetr grubości. Jego powierzchnię pokrywają ujścia kanalików potocznie zwane “porami”, przez które wydostaje się ochronna wydzielina – sebum. Sebum chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Złuszczanie naskórka jest naturalnym procesem, którego czas trwania zajmuje od czternastu do dwudziestu ośmiu dni. Po tym czasie następuje odbudowa wewnętrznej warstwy. Warto jednak wspomóc ten proces, ponieważ regularne złuszczanie skóry to podstawa w pielęgnacji twarzy. Dlaczego jest tak ważna i jakie daje efekty?

Złuszczanie skóry – najważniejsze korzyści dla cery

Złuszczanie naskórka to nie tylko usuwanie martwych komórek skóry. Tego rodzaju zabiegi przyczyniają się do redukcji przebarwień, zmniejszenia widoczności blizn i odświeżenia skóry. Są przydatne w walce ze zmarszczkami oraz wspomagają leczenie cery u osób borykających się z problemem trądziku i łojotokiem. Regularne złuszczanie twarzy zapewnia nadanie jej równego, ładnego kolorytu i przyczynia się do rozpoczęcia procesów naprawczych. Ponadto może być doskonałym wstępem do dalszych zabiegów, ponieważ skóra pozbawiona martwego naskórka lepiej przyswaja zastosowane później preparaty.

Złuszczanie naskórka czyli peeling

Do ulubionych zabiegów, których celem jest złuszczanie twarzy należą peelingi. Ten sposób złuszczania naskórka jest zazwyczaj bezpieczny i mało inwazyjny. Ze względu na głębokość złuszczenia skóry peelingi można podzielić na powierzchniowe, średniogłębokie i głębokie. Zabiegi mogą być wykonane z użyciem ziół, jak również kwasów AHA lub BHA, wybór powinien być indywidualnie dobrany do rodzaju skóry.
Peelingi ziołowe są pewnego rodzaju alternatywą dla mechanicznych zabiegów, których celem jest złuszczanie skóry. Swoje działanie opierają na dobroczynnym działaniu substancji zawartych w takich ziołach jak szałwia, kwiat lipy, rozmaryn, arnika górska i inne. Złuszczanie naskórka skóry twarzy polega na zastosowaniu masażu z wykorzystaniem ziół, a w konsekwencji na wywołaniu odczynu zapalnego i stopniowym złuszczaniu skóry, który w tym przypadku jest naturalną reakcją organizmu.
Złuszczanie naskórka za pomocą kwasów AHA lub BHA jest mechanicznym zabiegiem z wykorzystaniem jednego kwasu lub mieszanki kwasów. Jest szczególnie polecany dla osób, których skóra wykazuje skłonności do nadmiernej produkcji łoju, jak również borykających się z trądzikiem i zmianami potrądzikowymi.

Peeling kawitacyjny

Warto również wspomnieć, że w ostatnim czasie zyskał na popularności peeling kawitacyjny. To nowoczesna i bezbolesna metoda usuwanie martwego naskórka, którą można wykonać w salonie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny działa równie delikatnie co peelingi stosowane w domu, ale ma zdecydowanie lepsze działanie. Jego skuteczność to efekt wykorzystania ultradźwięków, dzięki czemu może dotrzeć głębiej niż samodzielnie wykonywane peelingi. To dlatego już jeden zabieg może znacząco poprawić kondycję skóry, wyrównać koloryt cery i przyczynić się do redukcji zmarszczek.

Złuszczanie twarzy w procesie mikrodermabrazji

Niesłabnącą popularnością cieszy się również zabieg mikrodermabrazji czyli złuszczanie naskórka za pomocą mikrokryształków. Zabieg ten zapewnia działanie na głębiej położone warstwy naskórka, dlatego powinien być wykonywany przez wykwalifikowany personel. Przy czym przy skórze wrażliwej można zmniejszyć zmniejszyć głębokość oczyszczenia. Efekty zabiegu pojawią się po jakimś czasie. Skóra stanie się elastyczniejsza i uzyska zdrowy wygląd, ponieważ zabieg pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto mikrodermabrazja świetnie wpływa na proces regeneracji skóry.

Złuszczanie naskórka skóry twarzy jest dziś zabiegiem, który może być stosowany przez większość osób odwiedzających salony kosmetyczne. Warto wybrać swoją metodę, dostosowaną do rodzaju cery i cieszyć się promiennym i zdrowym wyglądem skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *