Zabiegi przeciwzmarszczkowe – usuwanie zmarszczek

Wśród zabiegów pielęgnacyjnych jakie proponują gabinety kosmetyczne od lat popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki. Chęć zachowania młodego wyglądu interesuje coraz młodszych klientów. Na szczęście, terapie przeciwstarzeniowe nie są już zarezerwowane wyłącznie dla seniorów, a dzięki bogatej ofercie zabiegów przeciwzmarszczkowych, każdy może wybrać najlepszą metodę dla siebie.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe – usuwanie zmarszczek

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki są naturalnym efektem osłabienia wewnętrznych warstw skóry. Pierwsze pojawiają się na skórze około dwudziestego piątego roku życia, kiedy spada produkcja kolagenu i elastyny i są związane z mimiką twarzy. Wśród innych przyczyn pojawiania się zmarszczek wymienić można: ekspozycję ciała na działanie promieni słonecznych, ubogą dietę, niewłaściwą pielęgnację oraz palenie nikotyny. Zmarszczki pojawiają się na czole, w okolicy kącików oczu (“kurze łapki”), wokół ust (“usta palacza”, “zmarszczki smutku”), pod oczami, na szyi, dekolcie oraz na dłoniach i stopach. Na szczęście “zmarszczki – usuwanie” to hasło, którego rozwiązanie bez problemu znajdziemy w najlepszych salonach kosmetycznych.

Zabiegi na zmarszczki

Do najpopularniejszych zabiegów przeciwzmarszczkowych należy botoks czyli ostrzykiwanie wybranych partii twarzy toksyną botulinową. Za pomocą zastrzyków można zlikwidować: zmarszczki na czole, zmarszczki dolnej powieki oka, “zmarszczki palacza” (nad górną wargą) oraz “kurze łapki”. Zabiegi przeciwzmarszczkowe z użyciem botoksu nie są bolesne i nie wymagają zastosowania znieczulenia. Dodatkową zaletą jest krótki czas zabiegu – zaledwie kilka minut. Efekty pojawiają się najpóźniej po tygodniu, a utrzymują nawet do sześciu miesięcy.

Bezpieczną, a zarazem bardzo popularną metodą wspomagającą usuwanie zmarszczek jest peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu migdałowego, pirogronowego, salicylowego czy glikolowego. Zastosowanie jednego z podanych rodzajów kwasu daje efekt głębokiego odnowienia warstw skóry i przyczynia się do walki ze zmarszczkami. Co ważne, peeling chemiczny może być wykonany u osób mających wrażliwą cerę, a pora roku nie ma wpływu na wykonanie zabiegu.
Podobne efekty daje zastosowanie peelingu kawitacyjnego, który cieszy się wśród klientów rosnącą popularnością. Dotlenienie i odbudowa skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Jak usuwać zmarszczki

Oxybrazja to rodzaj mikrodermabrazji czyli mechanicznego zabiegu polegającego na ścieraniu warstw naskórka za pomocą strumieni mikrokryształów. Oxydermabrazja wykorzystuje działanie tlenu i soli fizjologicznej, dzięki czemu wykazuje dużą skuteczność w walce ze zmarszczkami. Skóra jest oczyszczona, ponadto tlen obkurcza naczynia krwionośne, zatrzymuje rozwój bakterii beztlenowych i zmniejsza opuchliznę.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe to również takie zabiegi, w których wykorzystywane są naturalne wypełniacze. Jednym z nich jest kwas hialuronowy. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest właściwie nawilżona i elastyczna. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie się zmniejsza. Na szczęście już jeden zabieg wystarczy, aby odwrócić efekt starzenia się skóry. Zabiegi na zmarszczki z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pomagają rozprawić się między innymi z: ”kurzymi łapkami”, “lwią zmarszczką” (czyli pionową bruzdą między brwiami) oraz zmarszczkami na szyi, dekolcie i dłoniach. Efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Usuwanie zmarszczek to kwestia, którą bez problemu można rozwiązać za pomocą laseroterapii. Tego rodzaju zabiegu można już stosować u osób powyżej dwudziestego piątego roku życia. Zastosowanie lasera frakcyjnego polega na wytworzeniu w skórze mikrouszkodzeń, które działają mobilizująco na wzmożoną regenerację skóry. Dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na gęstość i sprężystość nowo powstałych tkanek.
Zabiegi na zmarszczki z użyciem lasera dają bardzo dobre efekty w tych miejscach, w których proces odmładzania zachodzi trudniej: między innymi wokół ust, oczu, na szyi i dekolcie. Pierwsze efekty są widoczne po czternastu dniach. Co ważne, zabiegi przeciwzmarszczkowe z zastosowaniem lasera powinno się wykonywać jesienią, ponieważ skóra przed laseroterapią nie powinna być opalona, a po zabiegu – wystawiana na działanie promieni słonecznych.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe to od lat popularny temat w salonach kosmetycznych. Na szczęście zabiegi przeciwzmarszczkowe są dziś tak łatwo dostępne i różnorodne, że nie musimy czekać z ich zastosowaniem do osiągnięcia określonego wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *