Zabiegi kosmetyczne na trądzik

Jeśli zmagasz się z trądzikiem, to nie musisz dłużej się martwić. Otóż, obecnie na rynku kosmetycznym dostępny jest szereg rozwiązań, które z pewnością mogą być pomocne. Salony kosmetyczny oferują naprawdę szeroki wachlarz zabiegów. Jest więc z czego wybierać. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zwłaszcza, że niestety formy trądziku mogą się od siebie różnić. W wielu przypadkach trudność stanowi skuteczne rozpoznanie na przykład trądziku różowatego. Gdy zostanie on nieprawidłowo rozpoznany efekty leczenia nie będą zauważalne, a zastosowana metoda może wręcz zaszkodzić. Odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne pomagają niezwykle skutecznie poprawić kondycję naszej skóry. Warto jednak udać się do specjalisty, który doskonale zna potrzeby twojej skóry. Oczywiście najpierw przeprowadzi on szczegółowy wywiad. Osoby mające tłustą cerę trądzikową powinny regularnie korzystać z pomocy specjalisty, ponieważ często samodzielna pielęgnacja jest niestety mało umiejętna, co w rezultacie powoduje nasilenie objawów i pogorszenie stanu skóry. Salony kosmetyczne posiadają naprawdę szeroką ofertę zabiegów specjalistycznych dedykowanych dla cery trądzikowej. Przedstawiamy zabiegi kosmetyczne, które skutecznie poprawią kondycję twojej skóry i zmniejszą mało efektowne zmiany skórne.

Zabiegi kosmetyczne na trądzik

Popularne zabiegi kosmetyczne na trądzik

Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest z pewnością peeling. Złuszczanie zrogowaciałego naskórka jest bardzo potrzebne. Martwy naskórek powoduje bowiem liczne niedoskonałości, ponieważ jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Warto więc na bieżąco się go pozbywać. Rozwiązaniem może być chociażby peeling kawitacyjny, który doskonale sprawdzi się w zasadzie u każdej osoby borykającej się z trądzikiem, gdyż w odpowiedni sposób oczyści naszą skórę. Jest to idealna alternatywa dla oczyszczania manualnego, które nie jest niestety zbyt dobrym rozwiązaniem w walce z trądzikiem. Okazuje się bowiem, że taki sposób usuwa tylko objawy, bez rozpoznania przyczyn powstawania różnych zmian skórnych. Peeling kawitacyjny natomiast doskonale usuwa martwy naskórek oraz zalegające na nim zanieczyszczenia bez niepożądanych efektów ubocznych jak chociażby zaczerwienienia, podrażnienia lub nawet blizny. Peeling kawitacyjny polega na tym, że do delikatnie wilgotnej skóry przykładane jest specjalne urządzenie wytwarzające fale dźwiękowe. Pod wpływem niewielkich drgań martwe komórki są usuwane, a nowo powstały naskórek jest pozbawiony nadmiaru sebum. To właśnie ono jest często przyczyną licznych niedoskonałości i mocno tłustej cery. Oprócz tego peeling skutecznie usuwa zaskórniki i pozostałe zanieczyszczenia, dzięki czemu nasza skóra odzyskuje utracony blask. Peeling kawitacyjny stanowi także swego rodzaju wstęp do stosowania innych zabiegów. Ma to związek z faktem, że usunięcie martwego naskórka jest idealne chociażby przed użyciem kwasów czy nawilżaniem. Dzięki temu nasza skóra dużo lepiej absorbuje substancje, a efekt będzie dużo bardziej zadowalający.

Innym skutecznym zabiegiem w przypadku trądziku jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg, który polega na typowo mechanicznym złuszczaniu skóry. W takim celu wykorzystuje się specjalną głowicę diamentową, która pozwala na delikatne ścieranie skóry – warstwa po warstwie. Ilość naskórka, której zdecydowanie należy się pozbyć kosmetyczka ustala już indywidualnie. Jest to zabieg raczej bezbolesny i krótki, a najlepsze efekty przynosi wykonywany w kilku seriach np. po 5 zabiegów, w odstępach co dwa tygodnie. Zabieg ten usuwa zaskórniki, przebarwienia, nadmiar sebum, rozszerzone pory czy na przykład blizny potrądzikowe. Oczyszczona skóra jest dużo gładsza i wygląda zdecydowanie bardziej efektownie.

Podsumowanie

Podsumowując, skóra trądzikowa wymaga delikatnego traktowania. Najlepiej jest dbać o nią regularnie. Leczenie trądziku jest niezwykle istotne, ponieważ zaniedbanie tego schorzenia może doprowadzić niestety do powstania trwałych śladów, takich jak blizny potrądzikowe czy przebarwienia, często bywa także przyczyną zaburzeń emocjonalnych. Trądzik obejmuje zazyczaj okolice łojowe, czyli twarz, plecy oraz ramiona (występuje w miejscach gdzie jest największa ilość gruczołów łojowych). Charakterystyczne objawy to zaskórniki i krosty, które potocznie nazywamy pryszczami oraz wągrami. Trądzik na twarzy występuje najczęściej, ale trądzik pojawiający się na plecach i ramionach również stanowi częsty problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *