Zabiegi kosmetyczne na rozstępy

Niestety obecnie wiele osób boryka się z mało estetycznymi rozstępami. Modne są przecież wielkie metamorfozy, podczas których to zrzuca się naprawdę wiele kilogramów. Niejednokrotnie także po ciąży kobiety mają problem z odzyskaniem poprzedniej figury. Jednak rozstępy pojawiają się nie tylko po ciąży. Mogą być przecież niechcianą pamiątką po okresie dojrzewania albo właśnie skutkiem ubocznym nagłej zmiany wagi. Jak więc trwale usunąć czerwone czy białe ślady na udach, brzuchu lub piersiach? Nie jest to niestety proste, ale istnieją bardzo skuteczne sposoby oraz kremy na rozstępy, które przy regularnym stosowaniu dają świetne efekty.

Zabiegi kosmetyczne na rozstępy

Rozstępy pojawiają się, kiedy skóra w dość krótkim czasie znacznie się rozciąga – może oczywiście wynikać choćby z szybkiego wzrastania, zwiększenia masy mięśniowej, wzrostu wagi czy ciąży, gdy przecież znacznie powiększają się brzuch i piersi. Dochodzi w takiej sytuacji do zerwania włókien kolagenowych oraz elastynowych, które odpowiadają za prawidłową gładkość i giętkość skóry. Przyczyną rozstępów mogą być także zaburzenia hormonalne, które niestety negatywnie wpływają na naturalną produkcję kolagenu i elastyny, a także na wiele innych aspektów zdrowotnych. Dlatego właśnie problemów hormonalnych nie należy w żadnym wypadku lekceważyć. Mogą one bowiem doprowadzić do niebezpiecznych chorób.

Kiedy stosować zabiegi kosmetyczne na rozstępy

Okazuje się, że na samym początku, w tak zwanej fazie zapalnej, rozstępy mają jeszcze czerwony kolor i jest to najlepszy czas, ażeby rozpocząć leczenie. Na tym etapie, za pomocą odpowiednich kremów, zmiany można jeszcze cofnąć i nie dopuścić do powstania trwałych, białych śladów. Jeśli jednak nie zareagujesz zbyt szybko, rozstępy po kilku miesiącach przekształcą się w trwałe blizny. Ich usunięcie jest już niestety dużo trudniejsze. Po zmianie koloru zmienia się też bowiem struktura rozstępów. Stają się one właśnie bliznami. Jak wiadomo blizny jest trudno usunąć bez specjalnych urządzeń. Można je w zasadzie jedynie wybielić i sprawić, że są wtedy mniej widoczne. Natomiast jeśli ktoś nabawi się już głębokich, mocno widocznych rozstępów to ratunkiem dla niego mogą być zabiegi medycyny estetycznej.

Według licznych badań, rozstępy ma nawet 80% kobiet. I choć ten problem nie jest już obecnie naznaczony takim piętnem jak jeszcze kilkanaście lat temu, nadal większość z nas chciałoby się go pozbyć. Aktualnie modne jest pokazywanie swoich niedoskonałości, więc wiele osób bez żadnego onieśmielenia pokazuje swoje rozstępy. Jednak wciąż część z nas chciałaby się ich pozbyć. Warto jednak pamiętać o tym, że kilka jasnych kresek nie może być jednak powodem do nadmiernego ukrywania się. Jednakże w niektórych sytuacjach bywa, że defekt jest bardziej rozległy i obejmuje np. brzuch i pośladki. Wtedy najlepsze rezultaty przynieść może połączenie domowych sposobów z profesjonalnymi zabiegami. Specjalne preparaty do wybielania rozstępów można oczywiście zakupić w drogerii lub aptece.

Ponadto możesz optycznie zmniejszyć swoje rozstępy za pomocą zabiegów wykonywanych w domu, poprzez stosowanie specjalistycznych kremów i masaż wybranych partii ciała objętych tym problemem. Najlepsze efekty osiągniesz, kiedy rozstępy są jeszcze koloru czerwonego, w tak zwanej fazie zapalnej, ale nawet na białe, zbliznowaciałe linie bardzo dobrze podziała regularny masaż.

Podsumowanie

Okazuje się, że na rozstępy dobrze zadziała także peeling. Jeśli chodzi już o różne rodzaje peelingów, które nagromadziły się w ostatnim czasie, to wybór jest naprawdę spory. Popularny stał się chociażby peeling kawitacyjny, który wykonuje się z użyciem specjalnego urządzenia. Jednak peelingi wykonywane w zaciszu domowym także są bardzo popularne i skuteczne. Peeling wykazuje stosunkowo silne działanie, które najczęściej wykorzystywane jest w przypadku cery z licznymi problemami, ale także właśnie z rozstępami, z cellulitem, zaskórnikami, delikatnymi zmarszczkami czy przebarwieniami. Warto też połączyć peeling wykonywany w gabinecie kosmetycznym, z takim peelingiem domowym. Okazuje się, że zwykle jeden zabieg to za mało, aby uzyskać satysfakcjonujący oraz długotrwały efekt. Z tego względu zaleca się, aby peeling wykonać po jakimś czasie ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *