Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Czasy, gdy zabiegi pielęgnacyjne dla mężczyzn oznaczały użycie mydła i pianki do golenia na szczęście dawno już minęły. Mężczyzna korzystający z usług kosmetyczki nie budzi już zdziwienia i panowie coraz częściej zdają sobie sprawę, że atrakcyjny i młody wygląd jest oznaką wysokiego statusu materialnego i zawodowego. Często dbanie o siebie jest koniecznością przy wykonywaniu zawodów wymagających kontaktów z ludźmi, czy występowania przed kamerą. Przedstawiciel handlowy, prezenter telewizyjny czy rekruter muszą prezentować się jak najlepiej. Udowodniono, że osoby o atrakcyjnym i świeżym wyglądzie, wzbudzają sympatię i zaufanie otoczenia, co przekłada się na większą skłonność do zawarcia z nimi umowy – dbanie o ciało ma więc również wymiar materialny. Salony kosmetyczne odpowiadając na to zapotrzebowanie proponują coraz więcej zabiegów przeznaczonych dla panów. Zabiegi proponowane są w specjalnych pakietach oraz jako pojedyncze usługi.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Mężczyźni, którzy chcą odmłodzić swoją twarz i ciało mogą skorzystać z najpopularniejszych zabiegów jakimi są:

  •         oczyszczanie manualne twarzy i jej okolic,
  •         peeling kawitacyjny,
  •         mikrodermabrazja,
  •         męska regulacja brwi.

Najchętniej wybierane zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Oczyszczanie manualne twarzy jest chyba najchętniej wybieranym zabiegiem przez mężczyzn. Tanie i łatwo dostępne, jest podstawową usługą dostępną w salonach. Polega ono na oczyszczeniu twarzy z zalegającego sebum, zaskórników i zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu twarz wygląda świeżo i zdrowo. Dla osób borykających się z problemem trądziku, oczyszczanie manualne jest także profilaktyką powstawania blizn. Wykwalifikowana kosmetyczka delikatnie, za pomocą własnych dłoni usuwa łój, zaskórniki czy grudki, a potem dezynfekuje oczyszczone miejsca i nakłada odżywczą maseczkę, która nawilży skórę. Zabieg nie jest polecany dla wrażliwych i niecierpliwych panów – oczyszczanie trwa długo i potrafi być bardzo bolesne. Nieumiejętnie zrobione może powodować powstanie blizn! Dlatego zawsze przed skorzystaniem z usług kosmetyczki, warto sprawdzić jej kwalifikacje.

Peeling kawitacyjny jest świetnym uzupełnieniem, jak i alternatywą dla oczyszczania manualnego twarzy. Jest bezbolesny i delikatny, może być stosowany także u mężczyzn z cerą wrażliwą i delikatną. W przeciwieństwie do ręcznego oczyszczania, peeling kawitacyjny usuwa sebum, zaskórniki i przebarwienia za pomocą ultradźwięków. Mężczyźni mający często tłustą cerę docenią jego właściwości, dzięki którym ich twarz odzyska zdrowy wygląd i wyraźnie zmniejszy produkcję sebum w przyszłości. W zależności od potrzeb możemy wykonywać jeden zabieg na kilka miesięcy lub korzystać z regularnych serii peelingu.

Mikrodermabrazja jest doskonała dla grubej skóry mężczyzn. Jest to mocny mechaniczny peeling, który stymuluje odbudowę naskórka poprzez jego ścieranie za pomocą strumienia mikrokryształków. Może usunąć przebarwienia, zmarszczki, wyrównać koloryt cery i złagodzić blizny, a do tego jest zabiegiem bezbolesnym i szybkim.  Zabieg nie jest polecany dla osób o cerze naczynkowej i wrażliwej, więc panowie borykający się z tym problemem powinni poszukać innego rozwiązania dla swojej skóry. Po mikrodermabrazji powinniśmy unikać słońca przez dwa tygodnie, warto więc przeprowadzić ją w miesiącach o niewielkim nasłonecznieniu. Stosowanie po zabiegu filtrów słonecznych o wysokim SPF pomoże ochronić skórę.

Nie można nie wspomnieć również o męskiej depilacji brwi. Panowie są genetycznie predysponowani do posiadania krzaczastych, gęstych i szerokich brwi, często łączących się w jedną linię. Mocne brwi często nadają twarzy groźny i nieprzyjemny wygląd, mogą również za bardzo dominować i przyciągać nadmierną uwagę. Stylizacja brwi zapewni młodszy i przyjemniejszy widok. Wykonywana jest ona za pomocą wosku, nałożonego w odpowiednie miejsca. Zabieg jest bolesny, na szczęście ból trwa tylko krótką chwilę. Dla zachowania efektu musi być wykonywany regularnie. Przy depilacji brwi mężczyźni powinni jednak zachować umiar – brwi męskie nie mogą być zbyt delikatne i cienkie, bo wywołają efekt zbyt zbliżony do kobiecego typu urody.

Podsumowanie

Bez względu na nasz zawód, styl i typ urody warto pamiętać o możliwościach jakie współczesna kosmetyka oferuje mężczyznom. Dbanie o swój atrakcyjny wygląd wpłynie na naszą pewność siebie i pozwoli na wykreowanie wizerunku mężczyzny sukcesu, co przełoży się na pozytywne zmiany w innych dziedzinach naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *