Zabieg parafinowy

Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy dotyka czyjejś dłoni – a tam “tarka”! Bywa to krępujące, zwłaszcza dla osoby, której dotyczy przypadłość suchych dłoni. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być indywidualne skłonności, ale także czynniki zewnętrzne. W takiej sytuacji można zastosować silnie nawilżający zabieg parafinowy, który jednak można wykonać nie tylko przy złym stanie skóry. Na tego rodzaju zabieg decydują się też osoby, które chcą opóźnić procesy starzenia skóry, rozluźnić mięśnie czy nawet rozgrzać stawy. Przeprowadzany regularnie idealnie sprawdza się w celu zredukowania drobnych zmarszczek, odżywienia przesuszonej skóry oraz niwelacji przebarwień. Zabieg parafinowy wpływa bardzo korzystnie także na słabe, łamliwe paznokcie. Wiele osób ma z tym problem ze względu na uwarunkowania genetyczne lub na przykład specyfikę pracy. Wykonywanie zabiegu parafinowego jest szczególnie polecane w okresie zimowym, tak zwanym sezonie grzewczym, kiedy suche powietrze oraz mróz pogarszają stan skóry. Jednak nie tylko wtedy powinniśmy dbać o naszą skórę. Sezon letni, także nie jest dla niej sprzyjającym okresem. Promieniowanie UV oraz podkręcona klimatyzacja sprawiają, że nasza skóra jest przesuszona. Taki stan rzeczy nie dość, że jest nieestetyczny, to jeszcze przyczynia się do przedwczesnego starzenia. Aby więc temu zapobiec należy regularnie natłuszczać dłonie i stopy, czyli miejsca gdzie nasza skóra jest bardzo cienka. Ponadto warto też od czasu do czasu skorzystać z zabiegu parafinowego właśnie.

Zabieg parafinowy

Czym jest zabieg parafinowy

Ten zabieg jest swojego rodzaju rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej czy spierzchniętej skóry dłoni, zalecanym także osobom mającym częsty kontakt z detergentami. Parafina stosowana na dłonie tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę oraz regeneruje. Podczas zabiegu oddaje ona wyższą temperaturę, czyli ciepło, które następnie przenika głęboko do tkanek, pobudza krążenie krwi i skutecznie otwiera pory skórne. Każdy kosmetyk nałożony pod warstwę w parafiny będzie się szybciej i głębiej wchłaniał.

Zabieg parafinowy można bez problemu wykonać w większości salonów kosmetycznych pod okiem kosmetyczki. Taki zabieg zaczyna się od peelingu dłoni, który usunie martwy i zrogowaciały naskórek, dzięki czemu zaaplikowany preparat odżywczy przedostanie się w głębsze warstwy skóry. Naturalnie więc dłużej się w niej utrzyma. Kolejnym etapem takiego zabiegu jest zanurzenie dłoni w kąpieli parafinowej do momentu uzyskania grubej powłoki na skórze. To wygląda mniej więcej tak jak dłonie zamoczone w wosku. Ciekła parafina rozszerza pory, dzięki czemu składniki odżywcze lepiej i szybciej się wchłaniają. Na warstwę parafiny kosmetyczka nakłada specjalne rękawice, których zadaniem jest dłużej utrzymać ciepło. Po około 15 minutach rękawice razem z parafiną usuwane są z dłoni i wykonuje się ich masaż. Cały zabieg jest więc bardzo przyjemny, dlatego często reklamując go używa się zwrotu “rytuał pielęgnacyjny”. Klienci chwalą sobie zabieg, mówiąc, że jest niezwykle relaksujący.

Czas trwania zabiegu parafinowego

Czas trwania zabiegu parafinowego wynosi zazwyczaj około pół godziny. Cena zabiegu z kolei zależy od wielu różnych czynników. Przede wszystkim od wielkości miasta i prestiżu danego gabinetu kosmetycznego. W niewielkich miejscowościach koszt zabiegu parafinowego wynosi stosunkowo niewiele, czyli około 25 złotych, natomiast w większych miastach ceny zaczynają się dopiero od 40 złotych. Zabieg ten możemy oczywiście bez żadnego problemu połączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi. Jest to nawet wskazane.

Podsumowanie

Zabieg parafinowy można oczywiście wykonać również samodzielnie, w domowym zaciszu (podobnie jak np. peeling kawitacyjny). Obecnie, biorąc pod uwagę łatwy dostęp do kosmetyków zarówno w internecie, jak i sklepach czy hurtowniach kosmetycznych, każdy może pozwolić sobie na wykonanie zabiegu parafinowego we własnym domu. Należy jednak bardzo uważać. Podgrzewanie parafiny na kuchence jest niebezpieczne. Parafina jest bowiem substancją łatwopalną, a nieodpowiednie dostosowanie temperatury podgrzania może doprowadzić do poważnych poparzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *