Wapozon – czym jest

Troska o skórę jest dziś tak prosta jak nigdy. Gabinety kosmetyczne mają w swoich ofertach szereg zabiegów dla każdego rodzaju skóry, a urządzenia służące poprawie wyglądu stają się coraz bardziej nowoczesne i zaawansowane. Jednym z takich urządzeń jest wapozon często nazywany sauną. Czy warto z niego skorzystać i jakie daje efekty?

Wapozon – czym jest

Czym jest wapozon?

Wapozon (ang. steamer) jest to urządzenie służące nawilżeniu wybranego fragmentu skóry: twarzy, ramion, pleców oraz innych partii ciała. Z powodzeniem może być stosowany w celu nawilżenia skóry głowy. Jego działanie polega na wytwarzaniu pary wodnej, dzięki czemu zmiękczone zostają martwe fragmenty naskórka. Wzbogacenie pary wodnej ozonem zapewnia dodatkową dezynfekcję skóry czyli w konsekwencji usunięcie niebezpiecznych drobnoustrojów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które chorują na astmę i borykają się z różnego rodzaju alergiami.

Jakie są najważniejsze efekty działania wapozonu?

Po pierwsze skóra staje się nawilżona i zyskuje świeży wygląd. Wapozon idealnie nawilża skórę! Tego typu rozwiązanie szczególnie polecane jest osobom skarżącym się na “zmęczony wygląd” cery. Dodatkowo wapozon oczyszcza skórę z różnego rodzaju zanieczyszczeń, co w przypadku mieszkańców większych miast może jedną z ważniejszych korzyści jakie zapewnia wykonanie zabiegu.
Wapozon bardzo dobrze wpływa na pobudzenie krążenia skórnego. Konsekwencją jest szybkie usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Ponadto doskonale odżywia skórę i świetnie działa na pobudzenie gruczołów łojowych czyli tak zwanych “porów”. Pory otwierają się, a co za tym idzie ulegają oczyszczeniu, ponieważ zalegające w nich czopy łojowe zostają usunięte. W ten sposób wapozon rozprawia się z prawdziwą zmorą wielu kobiet.
Dość zaskakującym atutem wapozonu jest jego wykorzystanie w aromaterapii. Niektóre urządzenia posiadają dodatkową funkcję, dzięki której można wykonać zabieg z zastosowaniem wonnych olejków. Wśród ziół wzmacniających naskórek polecić można takie jak: cząber, mięta, rozmaryn czy tymianek, zaś w przypadku skóry wrażliwej: koper, rumianek, lawendę i różę. Tym samym zastosowanie olejków sprawia, że wizyta w salonie kosmetycznym może nie tylko poprawić stan skóry, ale również korzystnie wpłynąć na samopoczucie.

Stosowanie wapozonu a inne zabiegi kosmetyczne

Wapozon idealnie nawilża skórę, ale to może być dopiero wstęp do dalszej pielęgnacji. Zastosowanie wapozonu świetnie przygotowuje skórę przed innymi zabiegami kosmetycznymi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie chociażby przed wykonaniem peelingu kawitacyjnego. Peeling kawitacyjny (znany również pod nazwą kawitacji) jest równie delikatny co peeling domowy, ale jego działanie jest znacznie skuteczniejsze. Jest to dość popularny wśród kobiet rodzaj peelingu ze względu na możliwość zastosowania bez względu na wiek i rodzaj cery. Warto nadmienić, że połączenie zastosowania wapozonu i peelingu jest szczególnie polecane osobom z cerą suchą oraz łuszczącą się.

Kto jeszcze może stosować wapozon?

Wapozon idealnie nawilża skórę, zatem to jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby w dość krótkim czasie intensywnie nawilżyć skórę lub dobrze przygotować ją do dalszych zabiegów. Polecany jest również osobom, które ze względu na stan zdrowia nie mogą korzystać z innych urządzeń i zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Kto nie powinien stosować wapozonu?

Przeciwwskazaniem do stosowania wapozonu jest bardzo wrażliwa cera, a wśród chorób skóry trądzik różowaty. Ponadto podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu, przeciwwskazaniem są wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry: rany, otarcia, oparzenia. Z zastosowania wapozonu wykluczyć może obecny stan zdrowia czyli gorączka, stan zapalny, trudności z oddychaniem oraz zakażenia.

Przebieg zabiegu

Aparat wytwarza parę wodną, która po ostudzeniu jest kierowana na ten fragment skóry, który ma być poddany zabiegowi. Odległość wapozonu od skóry nie powinna być mniejsza niż dwadzieścia pięć centymetrów, a konkretne wymiary są uzależnione wyłącznie od stanu skóry i preferencji klienta. Zabieg jest krótki, trwa około pięciu minut. Podczas zabiegu w gabinecie kosmetycznym można regulować intensywność pary wodnej oraz czas trwania zabiegu, dzięki czemu zastosowanie wapozonu może być dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *