Salon urody – gabinet kosmetyczny

Jeszcze do niedawna salon urody kojarzył się z miejscem, które klienci odwiedzali okazjonalnie, zazwyczaj przez uroczystościami, na których liczył się dobry wygląd. Dziś korzystanie z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne dla wielu osób stało się niemal obowiązkiem i… miłą odskocznią od codziennych obowiązków. A usługi proponowane przez gabinety kosmetyczne są coraz bardziej wyspecjalizowane i zindywidualizowane. Czy zatem warto z nich korzystać? Komu wizyta w salonie poprawi samopoczucie? I jeżeli salon urody to miejsce dla wszystkich, to jak znaleźć najlepszą ofertę dla siebie?

Salon urody – gabinet kosmetyczny

Salon urody dla małych…

Bogata oferta salonów urody sprawia, że wśród klientów nie ma ograniczeń wiekowych. Już kilkumiesięczne dziewczynki mogą po raz pierwszy odwiedzić gabinet kosmetyczny, jeżeli ich rodzice podejmą decyzję o przebiciu uszu dziecka. Salon urody, w którym oferowane są zabiegi dla nastolatek, a nawet dzieci, to w Polsce wciąż jeszcze rzadkość. Celem jest przede wszystkim poprawienie stanu cery, która w wieku dojrzewania może stać się źródłem młodzieńczych kompleksów. Stosowane metody leczenia są bezpieczne, a jednym z najpopularniejszych zabiegów jest peeling kawitacyjny czyli głębokie oczyszczenie skóry i usunięcie zrogowaciałego naskórka z wykorzystaniem ultradźwięków.

… i dużych

Coraz wyższa średnia długość życia i aktywność seniorów sprawiają, że troska o wygląd przestaje być domeną osób aktywnych zawodowo. Co więcej, dotyczy to nie tylko kobiet. Mężczyźni coraz częściej korzystają z zabiegów proponowanych przez gabinety kosmetyczne, chociaż można przypuszczać, że na ten moment jest to trend widoczny głównie w większych miastach. Niemniej popularność gabinetów kosmetycznych wśród różnych grup wiekowych pokazuje, że hasło “salon urody to miejsce dla wszystkich” nie musi być wyłącznie chwytem reklamowym.

Wizyta w salonie jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia

Na przestrzeni ostatnich lat salon urody stał się czymś więcej niż tylko miejscem poprawiania urody. Coraz częściej troska o dobry wygląd jest związana ze stanem zdrowia. Jako przykład można wymienić choroby skóry, które niejako wyszły już poza obszar zainteresowania lekarzy dermatologów. I tak obecnie w gabinecie kosmetycznym możliwe jest leczenie między innymi: trądziku różowatego, “pajączków” czyli pękających naczynek, usuwanie przebarwień i znamion, zastosowanie zabiegów odchudzających. Poprawa stanu zdrowia jest możliwa dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod leczenia takich jak laseroterapia czy krioterapia.
Z drugiej strony oferta gabinetów kosmetycznych stale się rozszerza i dziś osoby z chorobami skóry z powodzeniem mogą korzystać z wielu zabiegów co jeszcze do niedawna było niemożliwe. Ale zanieczyszczenie środowiska, stres, szybkie tempo życia przyczyniają się do zwiększenia liczby osób borykających się z problemami skóry. Dlaczego nie zająć się nimi w gabinecie kosmetycznym? Tym bardziej, że wizyta u profesjonalisty w salonie urody może być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia, a sam salon dość często jest miejscem łączącym zabiegi kosmetyczne z dermatologicznymi.
Większa dostępność zabiegów kosmetycznych, a z drugiej strony wyjście naprzeciw potrzebom klienta, sprawiają, że z jednej strony na rynku wciąż pojawiają się nowości (takie jak na przykład odmładzanie komórkami macierzystymi ), a z drugiej ulepszane są istniejące zabiegi (jak wspomniany wyżej peeling kawitacyjny),.

Jak znaleźć dobry salon urody?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na certyfikowane szkolenie kosmetyczne. Nie bez znaczenia pozostaje doświadczenie pracowników salonu. O ile wykonanie części zabiegów nie wymaga specjalistycznego szkolenia, o tyle zabiegi mocno inwazyjne takie jak ostrzykiwanie kwasem hialuronowym powinny być wykonywane przez doświadczony i przeszkolony personel.
Im dłużej salon urody utrzymuje się na rynku, tym większa pewność, że będziemy zadowoleni z efektów wizyty. W poszukiwaniach dobrego salonu kosmetycznego może pomóc… poczta pantoflowa. Rekomendacje i opinie bliskich osób są przydatne, chociaż należy mieć na uwadze, że nie każdy zabieg może wykonany u każdego. Ale o tym, w dobrym salonie, na pewno zostaniemy poinformowani.
Warto dokonać właściwego wyboru, aby oprócz poprawy wyglądu i stanu zdrowia, zafundować sobie lepsze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *