Przeciwwskazania i wskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny to nic innego jak zabieg kosmetyczny mający na celu skuteczne oczyszczenie skóry. Podczas wykonywania takiego peelingu wykorzystuje się zjawisko kawitacji, która zachodzi pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Polega ona na szybkiej przemianie cieczy w fazę gazową. Właśnie z tego powodu na początku zabiegu nasza skóra musi być delikatnie wilgotna. Wtedy to w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się takie mikropęcherzyki, które szybko ulegają rozpadowi. Wynikiem tej sytuacji jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.

Przeciwwskazania i wskazania do peelingu kawitacyjnego

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Wiele osób jednak zastanawia się jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego. Okazuje się, że jest ich co najmniej kilka. Pomimo pozytywnego wpływu na naszą skórę peeling kawitacyjny nie jest zalecany osobom mającym pewne dolegliwości zdrowotne. Z tej kuracji powinni przede wszystkim zrezygnować pacjenci zmagający się z nowotworami, chorobami serca, padaczką, osteoporozą oraz mający słabe krążenie czy problemy z tarczycą. Znaczenie ma także w tym przypadku stan cery przed zabiegiem, ponieważ odbycie kuracji wykluczają także liczne stany zapalne czy na przykład obecność metalowych implantów pod skórą. Peelingu kawitacyjnego nie powinny także stosować kobiety będące w ciąży. Przeciwwskazania do kawitacji to także zażywanie niektórych leków.

Natomiast jeśli chodzi o wskazania do peelingu kawitacyjnego, to z pewnością lista się tutaj wydłuża. Może to być chociażby problematyczna skóra z trądzikiem. Kawitacja jest jednym z najdelikatniejszych peelingów. Okazuje się, że nie podrażnia ona skóry, a także jest całkowicie bezbolesna oraz nie wymaga absolutnie żadnej rekonwalescencji. Bezpośrednio po odbytym zabiegu skóra może być jednak delikatnie zaczerwieniona, ale nie ma tutaj efektu łuszczenia się, jaki to przecież często występuje po tradycyjnym peelingu chemicznym. Ze względu na swoje delikatne działanie, kawitacja może być stosowana przy niemal każdym typie skóry, nawet w przypadku wrażliwej cery naczynkowej, a także u osób zmagających się z trądzikiem różowatym. Oczywiście peeling kawitacyjny może być wykonywany jako samodzielny zabieg, ale nie tylko. Jest on także zalecany jako forma przygotowania do innych zabiegów mocno nawilżających i odżywiających, ponieważ usprawnia wchłanianie składników aktywnych oraz wnikanie dobroczynnych substancji w te głębsze warstwy skóry.

Peeling kawitacyjny a aparat ortodontyczny

Czy jest to przeciwwskazanie do wykonania zabiegu? Oczywiście, że nie. Natomiast jeżeli chodzi o karmienie piersią i wykonywanie peelingu kawitacyjnego w ciąży to już tak. Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka powinna się upewnić czy nie ma ewentualnych przeciwwskazań do wykonania peelingu.

Peeling kawitacyjny jest jak najbardziej odpowiedni dla cery naczynkowej. Cera naczynkowa jest wrażliwa, jednak tego rodzaju peeling jest delikatny i nie powinien jej zaszkodzić. Jeszcze więcej o tym peelingu przeczytasz pod tym linkiem.

Jeśli zaś chodzi o opalanie to może być ono przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu tylko jeżeli przesadzamy z kąpielami słonecznymi. Peeling kawitacyjny jest raczej delikatny i nie powinien stanowić zagrożenia dla naszej cery.

Dla kogo więc jest peeling kawitacyjny? Na pewno dla osób z delikatnymi problemami skóry, jak trądzik czy delikatne zmarszczki. Usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka sprawia, że nasza skóra jest bardziej jędrna i gładka.

Efekty i skutki uboczne peelingu kawitacyjnego

Efekty i skutki uboczne peelingu kawitacyjnego raczej nie są zbyt groźne. Oczywiście po każdym zabiegu może przecież wystąpić podrażnienie. Jednak tego rodzaju peeling należy do tych łagodniejszych zabiegów. Efekty uboczne nie powinny być więc zbyt męczące. Zawsze jednak może pojawić się przecież zaczerwienienie.

Podsumowanie

Podsumowując, kawitacja to raczej delikatny peeling, który może być stosowany przez większość osób bez niepotrzebnych obaw. Jednak zawsze przed jego wykonaniem należy skonsultować się z dermatologiem lub wykwalifikowaną kosmetyczką, która doskonale wie kto może a kto nie może pozwolić sobie na wykonanie peelingu kawitacyjnego. Jeżeli znajdziemy się w grupie osób mogących wykonywać zabieg, to z pewnością będziemy zadowoleni ze skutków. Nasza skóra powinna bowiem stać się gładsza i bardziej promienna. Każdy przecież o takiej właśnie cerze marzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *