Prądy Darsonvala

Darsonwalizacja czyli tzw. prądy Darsonvala z powodzeniem są wykorzystywane w kosmetyce od wielu lat. Nazwa tego zabiegu pochodzi od nazwiska francuskiego lekarza i fizyka Jacques-Arsène d’Arsonval. Jacques-Arsène d’Arsonval wykazał, że prąd o wysokiej częstotliwości nie powoduje bólu i skurczu mięśni. Odkrycie to wykorzystywał w swojej praktyce lekarskiej do leczenia pacjentów.

Prądy Darsonvala

Czym są prądy Darsonvala

Zabieg darsonwalizacji jest czołowym zabiegiem z zakresu elektroterapii. Przede wszystkim urządzenie wykorzystujące Prądy Darsonvala wytwarza ozon, który jest doskonałym środkiem dezynfekującym i przeciwzapalnym oraz ma działanie tonizujące. Darsonwalizacja ma również działanie bakteriobójcze. Cząsteczka ozonu, która posiada ładunek dodatni i ujemny, przyciągana jest w stronę bakterii, których ładunek jest jedynie ujemny. Błona komórkowa bakterii zostaje uszkodzona, a bakteria unieszkodliwiona. Jednocześnie ozon nie uszkadza komórek naszej skóry, bo mają one możliwość zmieniania swojego potencjału elektrycznego. Te właściwości dezynfekujące i bakteriobójcze powodują, że prądy Darsonvala często są wykorzystywane jak wstęp do innych zabiegów. Z drugiej strony, zastosowanie urządzenia po innych zabiegach kosmetycznych będzie miało działanie kojące i uspokajające naszą skórę podrażnioną innymi działaniami.

Prądy Darsonvala wskazane są dla osób borykających się z wypadaniem włosów, łupieżem, rozstępami, bliznami, cerą trądzikową i nadmiernie wydzielającą sebum, jak również skórą z przebarwieniami. Wykazują także pozytywne działanie w leczeniu opryszczki wargowej. Doskonale działają na objawy starzenia, takie jak zmarszczki, linie mimiczne. Pobudzają wytwarzanie kolagenu i złuszczają martwy naskórek. Pomogą także osobom z odmrożeniami, niegojącymi się ranami czy egzemą.

Urządzenie do darsonwalizacji składa się z pelot szklanych i rękojeści. Różne kształty i rodzaje pelot pozwalają dopasować je do miejsca, które zamierzamy poddać zabiegowi.

Wyróżniamy następujące rodzaje pelot:

  • pelota grzebieniowa,
  • pelota grzybkowa,
  • pelota łukowa zwana też łezkową,
  • pelota punktowa.

 

Pelota grzebieniowa przeznaczona jest przede wszystkim do skóry głowy. Pelota grzybkowa przyda się do większych powierzchni, np. odkażania całej twarzy. Pelota łukowa używana jest w miejscach trudno dostępnych, np. w okolicach szyi, a pelota punktowa na niewielkie, konkretne miejsca takie jak zaskórniki czy krostki.

Zabieg darsonwalizacji jest zabiegiem prostym i względnie bezpiecznym. Możemy zakupić urządzenie wykorzystując prądy Darsonvala i używać ich w zaciszu własnego domu.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie oczyścić skórę z resztek kosmetyków i innych zanieczyszczeń. Istotne jest, aby do oczyszczenia użyć środków na bazie olejów, a nie wody! Podczas pracy urządzenia, pelota w kontakcie z wodą może ulec pęknięciu. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniej peloty, w zależności od miejsca które chcemy poddać zabiegowi. Podczas użycia urządzenia do prądów Darsonvala w końcówce urządzenia można dostrzec pomarańczowe błyski. Po zabiegu zróbmy peeling enzymatyczny, który dodatkowo wygładzi i poprawi wygląd naszej twarzy.

Częstotliwość i długość przeprowadzania zabiegów powinniśmy dostosować do rodzaju naszej cery i niedoskonałości, które chcemy usunąć. Często polecana jest darsonwalizacja dwa razy dziennie po około 5 min. Darsonwalizacji powinny unikać kobiety w ciąży i karmiące, osoby posiadające metalowe elementy w ciele, astmatycy, alergicy i chorzy na padaczkę.

Efekty  i przeciwwskazania prądów Darsonvala

Efekty stosowania zabiegów z użyciem prądów Darsonvala są widoczne gołym okiem. Skóra staje się dogłębnie i kompleksowo oczyszczona. Zaskórniki znikają, twarz robi się zdrowsza z powodu usuniętych toksyn i zalegającej limfy, wypryski i krosty zostają zlikwidowane. Osoby z cerą trądzikową uzyskują znaczącą poprawę wykwitów skórnych, które się zmniejszają i stają mniej widoczne (podobnie jak przy stosowaniu peelingu kawitacyjnego). W dłuższej perspektywie zmniejszone zostaje wydzielanie sebum, a skóra wraca do równowagi. Twarz pięknieje poprzez dotlenienie, odbudowanie włókien kolagenowych i odżywienie skóry. Prądy zastosowane na skórę głowy zmniejszą lub usuną całkowicie łupież, pobudzą komórki włosów do wzrostu oraz zmniejszą przetłuszczanie się włosów.

Przeciwwskazaniami do darsonwalizacji jest łupież różowaty, ciąża i okres karmienia, skóra silnie unaczyniona i z rumieniem, rak, choroby serca i układu krążenia oraz epilepsja.

Ceny prądów Darsonvala

Ceny za tego rodzaju zabiegu nie są wysokie i należą do najniższych w kosmetyce. W zależności od miasta i wielkości salonu, za pojedynczą sesję z użyciem prądów Darsonvala zapłacimy od 20 zł. Urządzenie do domowego użytku możemy kupić w cenie od 100 do 350 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *