Peeling ziołowy

Peeling ziołowy to peeling stworzony z naturalnych składników jakimi bez wątpienia są zioła. Oczywiście taki peeling można bez problemu zrobić samodzielnie, w zaciszu domowym. Jednak obecnie dostępne są już w drogeriach peelingi tego rodzaju. Jak można przeczytać na etykiecie są one w stu procentach naturalne. Często stworzone także na bazie polskich ziół. Peeling ziołowy charakteryzuje się tym, że jest on całkowicie bezinwazyjny. Można go stosować z największą swobodą kilka razy w miesiącu. Można także przeprowadzić sobie serię zabiegów (np. po 3 zabiegi w tygodniu), a potem zrobić skórze przerwę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby swobodnie stosować peeling ziołowy regularnie. Wtedy uzyskać można efekt gładkiej i lśniącej skóry. Oczywiście warto pamiętać o tym, aby nową, odkrytą warstwę skóry nawilżać kremem. Wtedy efekt będzie podwójny. Nie dość że dzięki peelingowi odsłonimy najnowszą warstwę skóry, to jeszcze po odpowiednim nawilżeniu stanie się ona jeszcze bardziej promienna. Niestety na co dzień często zapominamy o skutecznej pielęgnacji, która jest tak ważna dla naszej skóry. Nie chodzi tutaj tylko o skórę twarzy, ale i całego ciała. Peelingi można bez obaw stosować np. na skórze pleców.

Peeling ziołowy

W ostatnich latach zdecydowanie wzrosła popularność peelingów, czyli zabiegów, które mają na celu złuszczanie wierzchnich warstw skóry. Tego rodzaju kuracja prowadzi do zmniejszenia widoczności takich problemów jak zmarszczki, przebarwienia, cellulit czy nawet rozstępy. Modny stał się peeling kawitacyjny, który ma celu głębokie oczyszczenie skóry. Kuracja mająca na celu złuszczanie martwego naskórka jest popularna ze względu na fakt nadawania skórze promienności i blasku. Jest również bardzo pomocna w leczeniu trądziku. Równocześnie obserwuje się w ostatnim czasie powrót do tego, co naturalne, a nie ma przecież nic bardziej naturalnego niż peeling bazujący na ziołach. Dlatego peelingi ziołowe cieszą się tak dużą popularnością.

Czym jest peeling ziołowy

Peeling ziołowy jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na stosunkowo głębokim złuszczaniu naskórka. Wykorzystuje się w nim często zioła pochodzenia polskiego. Z tego powodu cieszy się on tak dużym uznaniem wśród klientów.
Peeling ziołowy jest zabiegiem jak najbardziej bezpiecznym. Nie złuszcza tak zwanej warstwy podstawnej naskórka. Jest skierowany głównie do posiadaczy skóry tłustej, również na całym ciele. Wykonania takiego peelingu podejmują się kosmetolodzy po przejściu odpowiedniego szkolenia.
Peeling ziołowy polega na wykonaniu masażu specjalną ziołową mieszanką w celu delikatnego przekrwienia skóry. Mieszankę można oczywiście sporządzać na bazie różnych wspaniałych ziół. Stosowany jest w tym przypadku bardzo często np. skrzyp polny, miłorząb japoński, kora dębu, rumianek, szałwia, rozmaryn, pokrzywa, drzewo herbaciane, kwiat lipy, siemię lniane czy nagietek. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach stawiamy na naturalność. Peelingi ziołowe są obecnie znakomitą alternatywą dla sztucznych peelingów chemicznych. Cieszą się one dużą i wciąż rosnącą popularności. Priorytetem w tym przypadku jest jednak prawidłowa diagnoza skóry, dokładne obejrzenie jej pod specjalną lampą. Taka diagnoza jest pierwszym zadaniem, aby móc poprawnie zakwalifikować dany problem skóry do wykonania konkretnego peelingu, kwasami bądź mieszanką ziołową.

Podsumowanie

Podsumowując, obecnie na rynku dostępne są bardzo różne peelingi ziołowe. Klienci chętnie korzystają z tego typu peelingów ze względu na ich naturalne pochodzenie oraz bezinwazyjność. Ponadto peeling ziołowy jest zabiegiem jak najbardziej bezpiecznym. Można go także wykonywać samodzielnie w domu. Działanie peelingu ziołowego opiera się na zbawiennych właściwościach substancji aktywnych zawartych w przygotowanej mieszance. Są to zazwyczaj fitohormony, witaminy, a także olejki eteryczne, flawonoidy oraz organiczną krzemionkę. Związki te wykazują niesamowicie potrzebne właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, ściągające, przeciwłojotokowe, rozjaśniające, antyoksydacyjne, stymulujące naczynia włosowate, a także doskonale pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Obecnie peelingi ziołowe są bardzo często stosowane przez kobiety, ale także i przez mężczyzn. Niektórzy używają tylko i wyłącznie naturalnych składników w pielęgnacji skóry. Toteż z pewnością peeling ziołowy zagości na stałe w spisie ich codziennych obowiązków i przyjemności zarazem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *