Peeling mechaniczny

Każdy z nas zapewne słyszał już niejednokrotnie określenie peeling. Słowo to pochodzi od angielskiego słowa peel, czyli złuszczać. Jak łatwo się więc domyślić, peeling to zabieg mający na celu skuteczne złuszczanie obumarłego naskórka. Tak się akurat składa, że u każdego z nas skóra rogowacieje, to naturalny proces, którego nie da się w żaden sposób uniknąć. Jeżeli więc usuniemy martwy naskórek, to istnieje wyższe prawdopodobieństwo, że nasza skóra będzie gładsza. Jeżeli niejako przyspieszymy proces odrywania naskórka, to zwyczajnie pomożemy naszej skórze. Ma to związek z faktem, że w tak zwanej warstwie rogowej skóry gromadzą się liczne zanieczyszczenia, ponieważ jest ona nierówna i stanowi idealne miejsce do gromadzenia się bakterii. Niestety liczne bakterie gromadzące się na skórze powodują niedoskonałości.

Peeling mechaniczny

Czym jest peeling mechaniczny?

Peeling mechaniczny to nic innego jak złuszczanie skóry z pomocą specjalnego preparatu. Co to oznacza? Peeling mechaniczny może mieć zarówno tak zwany wymiar domowy, kiedy to po prostu wykonywany jest przy pomocy kosmetyków ścierających, jak i profesjonalny (wykonywany w salonie kosmetycznym lub dermatologicznym), z użyciem specjalnych urządzeń złuszczających. W pierwszym przypadku podstawą tego peelingu jest scrub, czyli cząsteczki ścierające odpowiedzialne za mechaniczne złuszczanie naskórka. Ziarenka działają na skórę jak tarka. Ze względu na wielkość drobinek peelingujących najczęściej wyróżnia się peeling drobnoziarnisty (stosowany na delikatniejszą skórę twarzy, szyi czy dekoltu) i gruboziarnisty (przeznaczony na przykład do skóry ciała i stóp). Posiada konsystencję kremową, w którym mogą być obecne np. zmielone łupiny albo pestki z owoców, sole mineralne, a nawet bursztyn czy piasek morski, ziemia okrzemkowa lub granulaty polietylenu.

Efekty peelingu mechanicznego

Efekty działania peelingu mechanicznego mogą być naprawdę niesamowite. Peeling ten posiada liczne właściwości pozwalające na oczyszczenie skóry. Ponadto skutecznie poprawia mikrokrążenie krwi i wygląd zewnętrzny skóry. Zabieg dokładnie złuszcza martwy naskórek, a także bardzo pomaga w usuwaniu trądziku, delikatnych blizn, a nawet wygładzeniu płytkich zmarszczek. Peeling mechaniczny przywraca skórze blask i ułatwia penetrację substancji odżywczych (pochodzących np. z innych kosmetyków). Kilka dni po peelingu można też bez problemu skórę opalać. Jeśli “zaaplikujemy” jej słońce na taką właśnie gładszą warstwę, to z pewnością skóra aż tak łatwo nie zacznie schodzić (chyba że przesadzimy z kąpielami słonecznymi).

Peeling mechaniczny skutecznie odblokowuje tak zwane ujścia gruczołów łojowych, co w konsekwencji zmniejsza wydzielanie łoju oraz przywraca skórze gładkość i witalność. Skóra natychmiast zyskuje miękkość i staje się promienna. Zabieg bardzo dobrze wygładza i wyrównuje powierzchnię skóry oraz rozjaśnia przebarwienia. W przypadku stosowania na ciało (uda, pośladki czy brzuch) peeling mechaniczny jest pomocny w usuwaniu rozstępów i zwiotczeń skóry oraz nawet w walce z cellulitem.

Peelingi mogą być oczywiście stosowane na całym ciele. Na przykład skóra pleców u niektórych osób także wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do tego celu posłużyć może właśnie peeling mechaniczny. W ostatnim czasie zrobiło się także głośno na temat peelingu kawitacyjnego. Jest to peeling wykonywany z użyciem specjalnego urządzenia.

Podsumowanie

Podsumowując, peeling mechaniczny wykonuje się zazwyczaj kilka razy w tygodniu. Do skóry wrażliwej stosujemy jedynie bardzo delikatne peelingi enzymatyczne. Kosmetyk z małymi drobinkami ścierającymi nakładamy najczęściej rękami. Chyba że udamy się na zabieg do kosmetyczki lub dermatologa. Złuszczanie skóry na plecach warto natomiast powierzyć innej osobie albo aplikować kosmetyk za pomocą myjki czy szczotki na długiej rączce. W takiej sytuacji mamy pewność, że dotrzemy do każdego miejsca potrzebującego skutecznego złuszczenia, a nasza skóra na plecach będzie gładka oraz lśniąca. Peelingi mechaniczne są obecnie bardzo popularne i stosuje je coraz to więcej osób. Nie ma się czemu dziwić, bo w zasadzie pomimo faktu, że skóra u każdej osoby jest inna, to każdy potrzebuje złuszczenia. Oczywiście u niektórych można przeprowadzać zabieg częściej, a u innych rzadziej. To już zależy od indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *