Peeling laserowy – oczyszczanie twarzy

Peeling laserowy to nic innego jak peeling przeprowadzany z użyciem urządzenia laserowego. Tego typu urządzenie posiada silne działanie. Toteż efekty peelingu laserowego są bardzo zadowalające. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z tego typu peelingu. Tutaj jednak należy pamiętać o tym, że już raczej nie można takiego zabiegu przeprowadzić w swoim domu. Chyba że ktoś wpadnie na pomysł zakupu lasera kosmetologicznego. Większość osób decyduje się jednak na skorzystanie z peelingu laserowego w salonie kosmetycznym. Tutaj mamy pewność, że zabieg zostanie wykonany w sposób profesjonalny. Do wykonywania zabiegów laserem uprawnienia mają tylko kosmetolodzy i dermatolodzy, po przebyciu odpowiednich szkoleń. Poza peelingiem laserowym, modny jest ostatnio także peeling kawitacyjny.

Peeling laserowy – oczyszczanie twarzy

Przeciwwskazania do peelingu laserowego

Peeling laserowy nie powinien być przeprowadzany, jeżeli pacjentka w ostatnim czasie (krótszym niż 3 tygodnie) stosowała Botox. Innym przeciwwskazaniem do wykonania peelingu laserowego jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne (czyli zażywanie kąpieli słonecznch) na 4 tygodnie wcześniej. Peelingu laserowego nie należy stosować także u osób, które stosowały długotrwałe leczenie retinoidami. W takim przypadku peeling laserowy można wykonywać dopiero po pół roku. Nie powinno się wykonać peelingu laserowego w przypadku stosowania niektórych leków. Oczywiście lekarz przed wykonaniem zabiegu przeprowadzi dokładny wywiad, który pozwoli mu na dokonanie wyboru czy możemy poddać się peelingowi laserowemu.

Efekty działania peelingu laserowego

Efektem działania lasera frakcyjnego jest delikatne odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidowanie blizn, rozstępów, rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych oraz starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry nawet głęboko pod naskórkiem, tworząc idealne warunki do pełniejszej niż w przypadku innych zabiegów regeneracji kolagenu oraz elastyny. Te składniki to podstawowy budulec skóry, mający bezpośredni wpływ na jej gładkość i promienność. Podczas zabiegu wiązka lasera przenika przez naskórek. Jednak działa on na zasadzie opatrunku, dzięki któremu skóra potrzebuje naprawdę mało czasu, aby się dobrze zregenerować. Oczywiście laser w żaden sposób nie niszczy naskórka. Ponadto leczenie laserem nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania czy znieczulenia. Podczas zabiegów laserem powierzchnia skóry chłodzona jest nawiewem zimnego powietrza, co zdecydowanie zapewnia komfort oraz gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu.

Bezpieczeństwo peelingu laserowego

Nowoczesne lasery medyczne to jak najbardziej bezpieczne i wielofunkcyjne urządzenia stosowane niemalże w każdej dziedzinie medycyny. są sporych rozmiarów i w zależności od potrzeb można je swobodnie dostosowywać do zabiegów. Posiadają możliwość pełnej modyfikacji parametrów w zależności od potrzeb zabiegowych. Taki lasery są jednak używane jedynie w szpitalach i specjalistycznych klinikach. Jeśli zaś chodzi o salony kosmetyczne, to zwykle są one wyposażone w mniejsze lasery. Takie do wykonywania zabiegów kosmetycznych. W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy szanujący się salon kosmetyczny posiada laser do wykonywania zabiegów. Takim laserem można przede wszystkim wykonać właśnie peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka. Jest to zabieg, którym może być bez obaw wykonywany w zasadzie u każdej osoby (oprócz kobiet w ciąży lub u osób przyjmujących określone leki). Oczywiście o tym czy ostatecznie peeling laserowy może zostać przeprowadzony powinien zadecydować lekarz dermatolog, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz badaniu stanu jego skóry lekarz podejmie decyzję dotyczącą możliwości wykonania zabiegu.

Podsumowanie

Podsumowując, peeling laserowy to bardzo nowoczesny zabieg dermatologiczny przeprowadzany z użyciem lasera frakcyjnego w celu dogłębnego wygładzenia i poprawy struktury skóry oraz ujednolicenia kolorytu. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się różnych niedoskonałości na powierzchni skóry takich jak na przykład poszerzone pory, delikatne zmarszczki i niewielkie przebarwienia, to ten zabieg jest dla Ciebie jak najbardziej odpowiedni. Zaawansowane urządzenie laserowe pozwala na złuszczanie i rewitalizację skóry, bez uszkadzania zdrowych komórek. Laserowe oczyszczanie twarzy stanowi doskonałą alternatywę dla peelingów chemicznych. Można więc bez obaw z niego korzystać. Jednak należy mieć na uwadze, że nie jest to zwykły peeling. Laser wnika w głąb skóry, toteż zabieg z użyciem lasera najlepiej jest stosować kilka razy w roku. W przerwach między zabiegami można stosować tradycyjne peelingi z drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *