Peeling kwasem migdałowym

Dzisiejszy rynek kosmetyczny jest niezwykle rozwinięty. W każdym salonie kosmetycznym dostępny jest szereg zabiegów mających na celu poprawienie stanu naszej skóry. Modne są także peelingi z użyciem różnego rodzaju kwasów złuszczających obumarły naskórek, bardzo popularny jest tak zwany peeling kawitacyjny. Jeśli zaś chodzi o kwas migdałowy to jest on jednym z delikatniejszych kwasów dostępnych na rynku. Klienci chwalą sobie korzystanie z tego właśnie kwasu. Korzystanie z peelingu kwasem migdałowym przyniesie efekt czystej skóry, zawężonych porów, zniweluje powstałe zaskórniki czy stany zapalne.

Peeling kwasem migdałowym

Działanie peelingu kwasem migdałowym

Kwas migdałowy działa w warstwie zrogowaciałej skóry. Ma na celu rozluźnienie połączenia pomiędzy komórkami naskórka a tak zwanym cementem komórkowym. W efekcie, następuje złuszczenie powierzchownej warstwy obumarłych komórek. Peeling kwasem migdałowym, tak jak zostało to już wspomniane jest delikatny, ale wywołuje stosunkowo widoczny efekt wygładzenia oraz rozjaśnienia. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego nowe komórki znacznie lepiej chłoną zaaplikowane kosmetyki. Dlatego peeling migdałowy doskonale łączy się z kosmetykami nawilżającymi skórę. W zależności od indywidualnych wymagań i potrzeb skóry można bez problemu łączyć w jednym zabiegu kwas migdałowy np. z kwasem pirogronowym (działa on antybakteryjnie) oraz na przykład z mikrodermabrazją, czyli mechanicznym złuszczaniem skóry. Oczywiście w przypadku połączenia kilku zabiegów efekt jest dużo bardziej spektakularny. Na dodatek może się utrzymywać przez dłuższy czas.

Jeśli zaś chodzi o sam kwas migdałowy to wykazuje on silne działanie antybakteryjne, keratolityczne (złuszczające) i regulujące wydzielanie sebum. To sprawia, iż kwas migdałowy jest idealną wręcz substancją w walce z różnymi odmianami problemów skórnych, jak chociażby trądziku. Korzystanie z zabiegu kwasem migdałowym, stworzonego na bazie tej substancji przyniesie efekt czystej skóry, zawężonych porów, zniweluje powstałe zaskórniki oraz stany zapalne. Ma to związek z faktem, że pomimo tego, że jest to kwas delikatny to pozostaje on jednak kwasem. Jako taki związek chemiczny przyczynia się bezpośrednio do “wytopienia” wierzchniej warstwy skóry, a przy tym niedoskonałości, które się na niej pojawiły. Osoby, które na przykład mają mocno przesuszoną skórę i zniszczoną przez nadmierne opalanie pokochają kwas migdałowy – pod postacią peelingu złuszcza on martwy naskórek oraz nawilża i pobudza skórę do dalszej regeneracji. Dzięki regularnym zabiegom kwasem migdałowym nasza cera może na stałe odzyskać gładkość i promienność. Dlatego najlepiej jest stosować kwas migdałowy seriami. Przykładowo raz na tydzień przez miesiąc. Po czym zrobić sobie krótką przerwę, aby skóra sobie odpoczęła. Następnie można bez problemu ponownie przeprowadzić serię peelingów.

Korzyści peelingu kwasem migdałowym

Kuracja kwasem migdałowym może przynieść naprawdę wiele korzyści. Nakładany na twarz działa w obrębie warstwy rogowej rozluźniając międzykomórkowe połączenia między naskórkiem a tak zwanym cementem komórkowym. Proces ten, tak jak zostało już wspomniane powyżej ma na celu złuszczanie martwego naskórka. Intensywność i efekty działania kwasu migdałowego zależą co najmniej od kilku czynników: stężenia i pH kwasu,, regularności stosowania peelingu czy rodzaju cery. W niskich stężeniach (od 5% do 10%) kwas migdałowy stosowany jest w produktach przeznaczonych do delikatnej pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnościami do trądziku, a dzięki właściwościom złuszczającym wykorzystuje się go także w produktach o działaniu antyzmarszczkowym.
Peelingi kwasem migdałowym w wysokich stężeniach (od 20% do 50%) pozwalają natomiast uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, przebarwieniami, piegami itp. Dzięki złuszczenia naskórka powstaje tak jakby nowa warstwa skóry, która jest oczywiście gładka i wolna od zanieczyszczeń. Na dodatek ta metoda jest całkowicie naturalna i bezinwazyjna. Dlatego właśnie cieszy się tak dużą popularnością wśród klientek i klientów. Jest to jak najbardziej uzasadnione. Kwas migdałowy pochodzi w stu procentach z migdałów oczywiście. Występuje on w gorzkich migdałach. W postaci czystej ma postać białych kryształków. Jest całkowicie rozpuszczalny w alkoholu etylowym, częściowo rozpuszczalny też w wodzie. Aby otrzymać najlepsze efekty zaleca się wykonanie serii zabiegów – liczbę oraz częstotliwość najlepiej indywidualnie ustalić ze specjalistą. Jeśli zaś chodzi o cenę peelingu kwasem migdałowym to może się ona wahać od 50 do 150 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *