Peeling kwasem glikolowym – zabieg oczyszczania twarzy

Usługi kosmetyczne święcą w ostatnim czasie triumfy. Coraz więcej osób decyduje się na regularne wizyty u kosmetyczki. Poza podstawowymi zabiegami, jak manicure i pedicure bardzo modne stały się peelingi. Do złuszczenia skóry używa się jednak obecnie najczęściej specjalnych kwasów. Taki peeling kwasami ma na celu oczyszczanie twarzy poprzez usunięcie martwego naskórka. Przebieg zabiegu polega na nałożeniu na twarz odpowiednio dobranego kwasu. Warto więc najpierw dowiedzieć się, który peeling z kwasem najlepiej sprawdzi się dla danego typu skóry. Czynniki, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy doborze metody oczyszczania, to skłonność cery do przetłuszczania, wrażliwość na działanie czynników zewnętrznych, ewentualne przebarwienia itp. Z kolei przeciwskazaniem do wykonania peelingu kwasami są otwarte rany, ciąża, głębokie blizny choroby autoimmunologiczne czy też kąpiele słoneczne. Jeśli niedługo po zabiegu masz zamiar się opalać, lepiej zdecyduj się na delikatny peeling migdałowy – nie powoduje on nadmiernej ingerencji, dzięki czemu można go stosować regularnie, bez obaw.

Peeling kwasem glikolowym – zabieg oczyszczania twarzy

Czy jest peeling kwasem glikolowym

Peeling kwasami to inaczej eksfoliacja. Na taki zabieg zdecydować może się osoba borykająca się z problemami skóry. Jednak chodzi tutaj jedynie o drobne przebarwienia, zmarszczki, trądzik. Natomiast osoby posiadające spore znamiona, blizny czy po prostu niezwykle wrażliwą skórę nie powinny narażać skóry na dodatkowe podrażnienia, jakie wywołać może peeling kwasowy. Pozbycie się martwego naskórka pozytywnie wpłynie na wygląd nawet zdrowej cery. Jednak zabieg ten przeznaczony jest przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy zmagają się z takimi problemami dermatologicznymi jak nadmierne rogowacenie naskórka, trądzik, utrata jędrności skóry, piegi, przebarwienia czy płytkie zmarszczki. Takie delikatne niedoskonałości są zdecydowanie możliwe do usunięcia z pomocą kwasów.

Najczęściej wykorzystywanym kwasem w przemyśle kosmetycznym jest kwas glikolowy, który pozyskuje się z trzciny cukrowej. Substancja ta po aplikacji wnika w głąb skóry, gdzie stymuluje tkanki do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastyny. Peeling kwasem glikolowym, podobnie jak peeling kawitacyjny, jest bezinwazyjny i skuteczny, a efekty są zauważalne niemal natychmiast. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie, jednak nie powinno być ono zbyt duże. Z kolei zrogowaciała skóra zostanie usunięta natychmiast. Otóż mechaniczne ścieranie pierwszej warstwy naskórka to właśnie cel każdego peelingu. Oczyszczanie twarzy kwasami to zabieg, który doskonale radzi sobie z płytkimi zmarszczkami, przebarwieniami skóry, poszerzonymi porami oraz trądzikiem czy na przykład drobnymi bliznami. Seria zabiegów z użyciem kwasów świetnie odżywia skórę i sprawia, że jest ona znacznie lepiej nawilżona. W eksfoliacji kwasami wykorzystuje się także polihydroksykwasy (PHA). Popularnymi kwasami stosowanymi w tym zabiegu są również kwas migdałowy i salicylowy. Oczywiście każdy kwas posiada trochę inne działanie. Jedne kwasy są łagodniejsze, podczas gdy inne wykazują silniejszą interwencję na skórę. Kwas migdałowy należy do delikatniejszych i ma na celu raczej nawilżenie niż mocne złuszczanie. Dlatego zabieg z jego użyciem jest zupełnie bezinwazyjny i chwalony przez klientki. Nie pojawia się po nim nadmierne zaczerwienienie ani złuszczanie. Natomiast po zastosowaniu silniejszych kwasów podrażnienie może się oczywiście pojawić. Jednakże po kilku dniach powinno zniknąć.

Podsumowanie

Złuszczanie kwasami jest ostatnio bardzo modne. Ma to związek z faktem, że po oderwaniu pierwszej warstwy naskórka pozostaje piękna i gładka skóra, bez niedoskonałości. Peeling jest w stanie zniwelować nawet drobne zmarszczki, bruzdy czy nawet blizny. Jednak warto pamiętać o tym, aby ewentualny peeling skonsultować z dermatologiem (w przypadku gdy mamy duże problemy z cerą, typu głębokie blizny). Aby wybrać odpowiedni kwas na twarz, zwróć uwagę nie tylko na rodzaj kwasu, ale także na pH kwasu. Im niższe pH, tym silniejsze jest jego działanie. Niestety bardzo często jest tak, że przy wyborze kwasów sugerujemy się tylko stężeniem. Jeżeli masz wysokie pH np. 3,5 – stężenie na wiele się nie zda. Warto więc poznać pH swojej skóry i pod tę wartość dobierać odpowiednie kwasy. Wtedy uzyskamy najelpsze rezultaty. Nasza cera stanie się promienna i gładka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *