Peeling kosmetyczny

Obecnie na rynku kosmetycznym peelingi cieszą się dużą popularnością. Słowo peeling pochodzi od angielskiego słowa peel – złuszczać. W kosmetologii obejmuje on wszelkie zabiegi, które prowadzą do złuszczania naskórka na różnych poziomach oraz oczyszczania skóry. Jego zadaniem jest poprawa wyglądu skóry, która staje się gładsza kiedy jej pierwsza zrogowaciała warstwa odpadnie. Peeling może być wykonywany na cerze każdego rodzaju. Skutecznie spłyca zmarszczki, ujędrnia oraz rozjaśnia skórę, pomaga pozbyć się przebarwień, zlikwidować trądzik, a nawet blizny czy zmiany nim spowodowane.

Peeling kosmetyczny

Jak często stosować peeling kosmetyczny?

Wiele osób jednak nie wie jak często może stosować peelingi. Otóż wszystko zależy od rodzaju skóry. Osoby ze skórą tłustą, łojotokową powinny wykonywać peeling twarzy nawet 2–3 razy w tygodniu. Przy cerze mieszanej sięgajmy po peeling raz w tygodniu, a w przypadku skóry wrażliwej, z trądzikiem różowatym, suchej czy naczynkowej, stosujemy go jedynie w razie potrzeby – maksymalnie kilka razy w miesiącu. Pamiętajmy o tym, że skóra wrażliwa rządzi się swoimi prawami. Jeżeli reaguje na peeling alergicznie, to po prostu korzystajmy z łagodniejszych zabiegów, np. peelingu enzymatycznego. Jest to najdelikatniejszy rodzaj peelingu, który nie powinien w jakikolwiek sposób zagrozić bezpieczeństwu naszej cery. Oczywiście każdy z nas ma inną cerę, jednak specjaliści w gabinecie kosmetycznym doskonale o tym wiedzą i dostosowują rodzaj zabiegu do rodzaju cery danej osoby.

Jeśli zaś chodzi o rezultaty peelingu, to zdecydowanie są one zauważalne. Efekty po wykonaniu zabiegu można zaobserwować w zasadzie natychmiast. Skóra po złuszczaniu obumarłych komórek ma ładniejszy kolor, staje się po prostu promienna, bardziej gładka i elastyczna. Peeling doskonale sprawdzi się także w przypadku poprawy ukrwienia i przygotowania skóry na absorpcję składników odżywczych. W celu utrzymania odpowiedniego nawilżenia, po każdym użyciu peelingu zaaplikuj odpowiedni dla rodzaju Twojej cery krem. To pozwoli na wzmocnienie efektu gładkiej i promiennej skóry.

Peeling można swobodnie stosować nie tylko na twarz. Poza podstawową funkcją, jaką jest złuszczanie zrogowaciałej skóry, peeling pełni także nieodzowną rolę w pielęgnacji naskórka po depilacji, gdyż regularnie stosowany zapobiega nadmiernemu wrastaniu włosów, szczególnie po użyciu depilatora czy woskowaniu. Równie ważne jest stosowanie peelingu przed aplikacją brązera czy samoopalacza, który w przypadku użycia na niezłuszczoną skórę może zostawiać nieestetyczne, ciemne plamy w miejscach szybszego rogowacenia naskórka, czyli na przykład na kolanach i łokciach. Pozbawiona obumarłej warstwy skóra dużo lepiej wchłania wszystkie kosmetyki nawilżające oraz odżywiające. Peeling do ciała może bez problemu z być stosowany także do stóp oraz dłoni, choć w tym ostatnim przypadku unikajmy peelingów gruboziarnistych, gdyż nasza skóra na dłoniach jest cienka i delikatna, a nadmierne złuszczanie mogłoby spowodować uszczerbki.

Peeling kosmetyczny cieszy się też dużym powodzeniem ze względu na brak inwazyjności. Większość osób przechodzi go bardzo bezpiecznie, a na ich skórze nie pojawia się nawet delikatne zaczerwienienie. Oczywiście tak jak już zostało wspomniane powyżej, każdy z nas ma inną skórę, o innej wrażliwości, innym ph itp., dlatego wszystko zależy od indywidualnych cech danej osoby. Peeling nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem, chyba że mowa o peelingu głębokim, który ma za zadanie złuszczenie głębszych warstw skóry. Jeśli natomiast mowa o peelingu kawitacyjnym, to jest on jak najbardziej bezpieczny.

Podsumowanie

Podsumowując, peeling kosmetyczny wykonuje się raz lub dwa razy w tygodniu. Do skóry wrażliwej stosujemy jedynie bardzo delikatne peelingi enzymatyczne. Kosmetyk z małymi drobinkami ścierającymi nakładamy rękami lub specjalną gąbeczką, jeśli jest to peeling myjący. Złuszczanie skóry na plecach warto z kolei powierzyć innej osobie lub aplikować kosmetyk za pomocą myjki czy też szczotki na długiej rączce. W takiej sytuacji mamy pewność, że dotrzemy do każdego miejsca potrzebującego złuszczenia, a nasza skóra na plecach będzie gładka i lśniąca. Peelingi kosmetyczne są obecnie bardzo popularne i stosuje je coraz więcej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *