Peeling gruboziarnisty

Peeling oznacza zabieg wykonywany z użyciem różnych urządzeń lub kosmetyków zawierających drobinki ścierające. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg ten ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka. A właściwie przyspieszenie odrywania, gdyż wysuszony naskórek naturalnie w końcu odpada. Jednak dzieje się to dość nierównomiernie, co jest przyczyną gromadzenia się licznych bakterii i zanieczyszczeń. W konsekwencji powstają podrażnienia i niedoskonałości. Przecież nikt z nas nie chce celowo nabawić się trądziku czy zaskórników. Okazuje się, że można w łatwy sposób temu zapobiec. Wystarczy regularnie stosować peeling. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele typów peelingu, między innymi jest to peeling kawitacyjny.

Peeling gruboziarnisty

Gładkie i jędrne ciało to oczywiście marzenie każdej kobiety, jednak ażeby uzyskać zamierzony efekt, trzeba dość regularnie o nie dbać. W tym celu warto stosować różnego rodzaju zabiegi. Ponadto należy zapewnić nie tylko odpowiednie nawilżenie skóry, ale także o usunięcie obumarłych komórek naskórka. Są one bowiem często przyczyną licznych zanieczyszczeń i niedoskonałości. W jaki więc sposób można skutecznie wygładzić skórę? Najlepiej po prostu sięgnąć po peeling gruboziarnisty, który pomoże w szybki sposób złuszczyć skórę oraz dodatkowo przygotować ją na przyjęcie substancji aktywnych, znajdujących się w różnych kosmetykach pochodzenia naturalnego. Z uwagi na niezwykle szczególną strukturę peeling gruboziarnisty nie powinien być jednak stosowany zbyt często na twarz, ponieważ jest on mocny i mógłby niestety doprowadzić do silnego podrażnienia skóry. Kiedy jednak warto skorzystać z tego zabiegu, a kiedy jest to wręcz niewskazane? Jak działa peeling gruboziarnisty?

Działanie peelingu gruboziarnistego

Peeling gruboziarnisty ma silniejsze działanie, które to są najczęściej stosowanymi peelingami do twarzy. Peeling ten jak sama nazwa wskazuje posiada większe drobinki ścierające. Tego rodzaju preparat zawiera w sobie zwykle zmielone łupiny orzecha, pestki owoców (np. brzoskwini), migdały, sól czy na przykład zmielone ziarna kawy. Im większe drobinki, tym oczywiście silniejsze jest działanie ścierające preparatu. Peeling gruboziarnisty sprawdza się bardzo dobrze w przypadku bardziej poszarzałej już skóry, ponieważ zdecydowanie pomaga poprawić krążenie krwi, przywracając w ten sposób cerze naturalny koloryt. Decydując się jednak na zabieg peelingujący, należy pamiętać, że mechanicznie złuszczana skóra może stawać się niejednokrotnie bardziej wrażliwa na działanie różnego rodzaju czynników pochodzenia zewnętrznego. Z tego to właśnie powodu na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie czy nadmierne napięcie. Aby więc tego uniknąć, należy peeling gruboziarnisty wykonywać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Ponadto należy też pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni preparat do potrzeb swojego typu skóry. Skóra u każdej osoby posiada odmienne pH i odmienną wrażliwość. Cera bardziej delikatna wymaga stosowania bardziej delikatnego peelingu. W takim przypadku peeling gruboziarnisty może niestety ją podrażnić.

Okazuje się, że peeling gruboziarnisty to świetne rozwiązanie dla tłustej skóry. Naskórek na niej jest niestety grubszy, jednak łatwiej jest go złuszczyć. Można nim też oczywiście bez obaw oczyszczać cerę mieszaną, ale najlepiej jedynie w miejscach, gdzie się przetłuszcza. Zawsze jednak trzeba używać go niezwykle ostrożnie, aby trące drobinki przypadkiem nie podrażniły i nie skaleczyły skóry. Jeśli jednak pojawi się jakieś zaczerwienienie czy podrażnienie, należy zmienić peeling na łagodniejszy (czyli drobnoziarnisty lub enzymatyczny).

Stosowanie i efekty peelingu gruboziarnistego

Stosowanie peelingu gruboziarnistego nie zaleca się przy skórze wrażliwej, która jest z natury delikatna. Warto też mieć na uwadze, że nie wolno stosować peelingu gruboziarnistego do cery trądzikowej, ponieważ ścierając pryszcze można uszkodzić cerę, a także rozprowadzić bakterie po całej skórze oraz rozprzestrzenić stan zapalny. Cerę trądzikową należy więc oczyszczać peelingiem enzymatycznym albo specjalną maseczką. Należy także pamiętać o tym, że peeling gruboziarnisty nakłada się na wilgotną skórę, delikatnie masuje nim twarz, a następnie spłukuje ciepłą wodą. Skórę tłustą warto oczyszczać peelingiem gruboziarnistym nawet 1-2 razy w tygodniu. W konsekwencji skóra stanie się gładsza i bardziej promienna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *