Peeling enzymatyczny

Zapewne każdy z nas słyszał już niejednokrotnie słowo peeling. Jednak być może już nie każdy dokładnie zna się na wszystkich rodzajach peelingów. W dzisiejszych czasach kosmetologia jest na tyle mocno rozwinięta że bez większego problemu można przebierać w różnych ofertach salonów kosmetycznych. Większość z nich proponuje peeling kawitacyjny, który przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia mającego na celu szybsze złuszczanie. Modne są także różne peelingi z użyciem kwasów. Jednak co zrobić jeśli nasza skóra jest wybitnie delikatna i potrzebuje specjalnego traktowania? W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się właśnie peeling enzymatyczny. Jest on ostatnio stosowany na szeroką skalę. Nie ma się czemu dziwić. Otóż jego działanie jest znacznie bardziej delikatne, ale niemalże równie skuteczne. Ten peeling z pewnością nie spowoduje nadmiernych podrażnień, co zdecydowanie jest korzystne dla osób obawiających się o ewentualne zaczerwienienia. Peeling enzymatyczny można bowiem bez obaw stosować regularnie.

Peeling enzymatyczny

Efekty peelingu enzymatycznego

Efekty z pewnością będą wtedy zadowalające. peeling enzymatyczny skutecznie spłyca zmarszczki, ujędrnia i rozjaśnia skórę, pomaga pozbyć się przebarwień, zlikwidować trądzik, a nawet blizny czy zmiany nim spowodowane. Potrafi naprawdę wiele zdziałać. Delikatne rozjaśnienie blizn czy przebarwień może być zbawienne. I to nie tylko w przypadku peelingu twarzy. Okazuje się, że peeling można swobodnie wykonywać na całym ciele. Doskonale radzi on sobie z przesuszoną warstwą skóry. Nietrudno jest przecież przesuszyć skórę na przykład podczas wyjazdu wakacyjnego. Także zimą nasza skóra narażona jest podwójnie na podrażnienia. Mróz i wiatr zdecydowanie nie są jej sprzymierzeńcami. Wpływają bardzo niekorzystnie na jej stan. Dodatkowo jeżeli nasza skóra jest bardzo wrażliwa to może podwójnie ucierpieć. Wiele zależy od indywidualnych możliwości. Jednakże dermatolodzy są zgodni co do tego, że peelingi są potrzebne w zasadzie przy każdym rodzaju cery. Chyba że jest ona naprawdę wrażliwa. Tutaj właśnie zastosowanie z pewnością znajdzie peeling enzymatyczny.

Peelingi enzymatyczne jeszcze do niedawna wykonywało się tylko i wyłącznie w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych. Tego typu zabiegi oczywiście do tej pory cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Taki peeling to naprawdę świetny sposób na oczyszczenie i rozpromienienie cery, niwelację porów i lepsze odżywienie. Takie efekty są naprawdę zadowalające dla większości osób. Zabiegi z użyciem peelingów enzymatycznych najlepiej jest dość regularnie powtarzać, dlatego możliwość wykonywania ich samodzielnie w zaciszu domowym spotkała się z naprawdę dużym entuzjazmem, a peelingi przeznaczone do stosowania w warunkach domowych cieszą się coraz większą popularnością. Można je oczywiście bez większego problemu zakupić w każdej drogerii. Wśród gotowych produktów można spokojnie znaleźć zazwyczaj peelingi zawierające enzymy z owoców – np. bromelainę z ananasa, które to aktywują się podczas kontaktu z wodą. Dlatego właśnie przed nałożeniem peelingu najlepiej jest zwilżyć twarz bądź pomieszać preparat z wodą na dłoni lub w misce. Zdarza się, że ich działanie skutecznie wspiera niewielki dodatek kwasów hydroksylowych, np. kwas mlekowy.

Peelingi do twarzy są obecnie bardzo popularne. Klienci chwalą sobie korzystanie z różnych rodzajów oczyszczania twarzy. Peeling potrafi bowiem naprawdę wiele zdziałać. Delikatne rozjaśnienie blizn czy przebarwień może być dla wielu osób zbawienne. Niektórzy mają przecież liczne kompleksy związane bezpośrednio ze stanem cery. Aby się ich pozbyć należy skonsultować z dermatologiem ewentualny peeling chemiczny. Natomiast peeling enzymatyczny można bez problemu stosować samodzielnie. Nie obawiając się o ewentualne podrażnienia.

Podsumowanie

Podsumowując, peeling enzymatyczny posiada bardzo często formę gęstej pasty, kremu czy też żelu. Nie zawiera jednak drobinek ścierających, które to są przecież podstawowym składnikiem każdego peelingu mechanicznego. Dlatego peeling enzymatyczny działa zdecydowanie łagodniej na skórę, a efekty jego działania nie do końca są widoczne od razu. To oznacza, że przez kilka kolejnych dni nasza skóra będzie się powoli oczyszczać ze zrogowaciałej warstwy. Po tym okresie najlepiej jest odczekać kilka dni i ponownie zastosować peeling enzymatyczny. Jego działanie jest bardzo delikatne, dlatego bez obaw można stosować go regularnie, np. raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *