Peeling dermatologiczny

Peeling to nic innego jak zabieg złuszczający obumarły naskórek. Jest on stosowany powszechnie w kosmetologii. Dzięki niemu skóra nabiera gładkości i promienności. Obecnie bardzo popularny jest peeling kawitacyjny, który dociera do istotnych warstw skóry, co w efekcie powoduje jej znaczne wygładzenie. Peeling dermatologiczny to zabieg powodujący złuszczania wierzchniej warstwy naskórka. Efektem tego zabiegu jest pobudzenie skóry do naturalnej regeneracji. Jest to intensywny zabieg wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych i dermatologicznych, a także nawet w klinikach medycyny estetycznej. Jego działanie jest mocniejsze niż stosowanie środków kosmetycznych dostępnych w zwykłych drogeriach.

Peeling dermatologiczny

Cel peelingu dermatologicznego

Podstawowym celem, dla którego stosowane są różnego rodzaju peelingi dermatologiczne jest poprawa wyglądu cery. Zabiegi tego typu skutecznie redukują przebarwienia, niwelują zmarszczki, usuwają blizny potrądzikowe oraz wyrównują koloryt skóry. W efekcie cera staje się bardziej nawilżona, wygładzona i promienna. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak po kilku zabiegach przeprowadzonych w odpowiednich odstępach czasu. Dobrze jest stosować peeling na przykład raz w tygodniu, regularnie. Klientki chwalą sobie także kilkurazowe sesje. To oznacza, że po przeprowadzeniu na przykład 3 zabiegów w ciągu miesiąca nasza skóra stanie się znacznie gładsza. Po takiej serii można zrobić przerwę w peelingowaniu. W takiej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo, że nasza skóra odzyskała swoje wrodzone zdolności do regeneracji i nawet przez pół roku po wykonaniu serii zabiegów będzie dużo korzystniej wyglądała. Jednak większość osób preferuje regularne korzystanie z peelingów. Wtedy martwy naskórek nie ma okazji się za bardzo nagromadzić, co z kolei sprzyja mniejszej ilości zanieczyszczeń. Jak łatwo się domyślić, im mniej zanieczyszczeń, tym mniej niedoskonałości.

Natomiast istnieją także przeciwwskazania do wykonywania peelingów. Ponieważ w celu dogłębnego złuszczenia naskórka stosuje się zwykle kwasy o dużym stężeniu, z peelingów nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące. Dermatolog odmówi wykonania zabiegu także w przypadku infekcji skóry czy aktywnej opryszczki, skłonności do alergii, u osób z dużymi bliznami na twarzy, a nawet po farmakoterapii pochodnymi witaminy A. Z kolei osoby, które borykają się z trądzikiem jak najbardziej mogą korzystać z peelingu dermatologicznego. Jednakże przed wykonaniem zabiegu powinny skonsultować się z lekarzem oraz w miarę możliwości zniwelować stany zapalne w obrębie partii ciała, która będzie poddawana peelingowi. Jeżeli bowiem zastosujemy peeling na otwarte rany może to spowodować głębsze obrażenia i pozostawić stałe blizny. Jednak jeżeli borykamy się z trądzikiem o małym natężeniu, to jak najbardziej peeling jest w tym przypadku wskazany. Pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka i sprawimy, że nasza cera stanie się gładsza. Warto mieć także na uwadze, że peeling dermatologiczny można bez problemu stosować na różne partie ciała. Często bywa tak, że np. plecy danej osoby są pełne niedoskonałości powstałych z powodu nagromadzenia się zanieczyszczeń. W takiej sytuacji peeling może okazać się zbawienny. Oczywiście chodzi tutaj o peeling wykonywany w wyspecjalizowanym gabinecie. Kosmetolog wykona peeling równomiernie i użyje do tego celu odpowiednich składników. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzać peeling w zaciszu domoym. Jednakże preparaty zakupione w drogerii mogą okazać się dużo słabsze niż te stosowane w profesjonalnym gabinecie.

Podsumowanie

Podsumowując, peeling dermatologiczny wykonuje się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu. Do skóry wrażliwej należy stosować jedynie delikatne peelingi enzymatyczne. Tego rodzaju peelingu można nakładać rękami. Złuszczanie skóry na plecach można powierzyć innej osobie. W takiej sytuacji mamy pewność, że dotrzemy do każdego miejsca potrzebującego złuszczenia, a nasza skóra na plecach będzie gładka. Peelingi dermatologiczne są obecnie bardzo popularne i stosuje je coraz to więcej osób. Nie ma się czemu dziwić. Jest to bowiem zabieg bezinwazyjny i skuteczny zarazem. Dodatkowo żyjemy w czasach, w których niektórzy nie radzą sobie z nawet najmniejszymi niedoskonałościami. Dla takich osób peeling dermatologiczny z pewnością stanie się sprzymierzeńcem. Można go bez obaw stosować regularnie, w odpowiednich odstępach czasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *