Peeling ciała – czym jest?

W dzisiejszych czasach na rynku kosmetycznym peelingi cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że słowo peeling pochodzi od słowa peel, które z języka angielskiego oznacza złuszczać. W kosmetologii peeling to wszystkie zabiegi, które prowadzą do złuszczania naskórka na różnych poziomach i oczyszczania skóry. Jego zadaniem jest zdecydowana poprawa wyglądu naszej skóry, która staje się po prostu gładsza gdy jej pierwsza obumarła warstwa odpadnie. Peeling może być w zasadzie wykonywany na cerze każdego rodzaju. Przy skórze wrażliwej należy jednak uważać i zacząć od delikatniejszej formy zabiegu. Peeling ciała skutecznie spłyca drobne zmarszczki, ujędrnia oraz rozjaśnia skórę, pomaga pozbyć się przebarwień, zlikwidować trądzik, a nawet blizny czy zmiany nim spowodowane. Mowa jednak o peelingu twarzy. Tymczasem okazuje się, że peeling można swobodnie wykonywać na całym ciele. Doskonale radzi on sobie z przesuszoną warstwą skóry. Nietrudno jest wysuszyć skórę na przykład podczas wakacji. Także zimą nasza skóra narażona jest na podrażnienia. Mróz i wiatr nie są jej sprzymierzeńcami. Wpływają niekorzystnie na jej stan. Dodatkowo jeżeli nasza skóra jest wrażliwa to może podwójnie ucierpieć. Wiele zależy bowiem od indywidualnych możliwości. Jednakże dermatolodzy są zgodni co do tego, że peelingi są potrzebne w zasadzie przy każdym rodzaju cery. Chyba że jest ona naprawdę wrażliwa. Wtedy najlepiej zastosować łagodniejszy peeling enzymatyczny. Modny ostatnio jest też peeling kawitacyjny, o którym przeczytasz więcej.

Peeling ciała – czym jest?

Dla kogo peeling ciała?

Jednakże peeling ciała może bez żadnego problemu stosować każdy. Skóra twarzy posiada bardzo delikatną strukturę. Natomiast już np. skóra na plecach (gdzie także często pojawiają się liczne niedoskonałości) jest dużo grubsza, toteż można tutaj korzystać z peelingów w zasadzie bez ograniczeń.

Prawidłowo wykonany peeling ciała dokładnie usuwa obumarły naskórek oraz zanieczyszczenia skóry, przyspieszając tym samym proces odnowy naskórka. Polega na wmasowaniu preparatu z drobinkami ściernymi w skórę. Przy stosowaniu peelingów ciała także istnieją jednak drobne przeciwwskazania. Nie stosujemy przy stanach zapalnych skóry, wysypkach, podrażnieniach i uszkodzeniach skóry (skaleczenia). Nie stosujemy go także zaraz po wykonaniu depilacji, bezpośrednio przed i po opalaniu. Dopiero jak skóra odpocznie można zastosować zabieg peelingujący bez zbędnych obaw.

Przed aplikacją peelingu musimy oczyścić dokładnie nasze ciało, a następnie go osuszyć ręcznikiem. Nawilżoną ręką nabieramy trochę preparatu i zaczynając od stóp, a kończąc na rękach, wykonujemy dokładny masaż całego ciała. Jest to bardzo korzystne dla naszego ciała. Dzięki temu jest ono zrelaksowane i rozluźnione. Peeling jest także dobrą okazją do pobudzenia krążenia. Często w coddzienym biegu zapominamy o tym, aby odpowiednio dbać o naszą skórę. Tymczasem peelingując ją co jakiś czas możemy nie tylko pozbyć się obumarłego naskórka, ale także przeciwdziałać cellulitowi i zakrzepom. Wiele osób uwielbia peeling, ponieważ jest on delikatny, a po jego aplikacji czujemy się niejako oczyszczeni z nagromadzonych zanieczyszczeń. Tak samo jest w przypadku gdy skóra jest sucha. Na przykład po opalaniu czy nastawianiu się na działanie innych czynników atmosferycznych. Niestety pogoda zimą i latem nie sprzyja naszej cerze. Oczywiście podczas innych pór roku także może pojawić się wiatr czy mróz, które to nie są sprzymierzeńcem naszej skóry. Należy wtedy stosować odpowiednie zabezpieczenie, jakimi są filtry. Co ciekawe, przed mrozem może uchronić nas także makijaż. Grubsza warstwa fluidu stanowić będzie doskonałą ochronę. Tak samo będzie w przypadku pudru.

Podsumowanie

Podsumowując, peeling ciała to nic innego jak złuszczanie obumarłej warstwy naskórka. Może być on stosowany bez problemu na całym ciele. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą zrobić sobie peeling samodzielnie. Jedynie plecy są takim miejscem do którego dość trudno dotrzeć. W takiej sytuacji przyda się specjalna szczotka lub pomoc drugiej osoby. Można też oczywiście skorzystać z peelingu w profesjonalnym salonie. Będzie to zapewne połączone z masażem ciała. Tutaj istnieją różne ciekawe opcje typu peeling owocowy, czekoladowy itp. Peeling ciała warto stosować regularnie. Jednak po sezonie letnim jest to jeszcze bardziej wskazane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *