Oxybrazja – czym jest

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym dokładnie jest zabieg oxybrazji, to ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Jest to zabieg dość innowacyjny i być może wciąż wiele osób o nim w ogóle nie słyszało. I nie ma się w zasadzie czemu dziwić. Nie każdy z nas przecież interesuje się kosmetologią. Jednak każdy z nas powinien odpowiednio dbać o swoją cerę i całe ciało. Zwłaszcza z wiekiem niestety nasza skóra traci elastyczność i blask. Liczne zabiegi kosmetyczne mogą jednak utrzymać ją w świetnym stanie. Nie każdy decyduje się na inwazyjne zabiegi, jednak te bardziej naturalne cieszą się sporą popularnością w salonach kosmetycznych.

Oxybrazja – czym jest

Oxybrazja a mikrodermabrazja

Oxybrazja jest często nazywana doskonałą alternatywą dla mikrodermabrazji. Dlaczego tak jest? Okazuje się, że ma ona po prostu podobne działanie. Zabiegom oxybrazji najczęściej poddawana jest skóra twarzy, ale oczywiście można go wykonywać również na przykład na szyi, dekolcie czy górnej części pleców. Oxybrazja to tak zwany peeling tlenowo-wodny, który bardzo skutecznie usuwa zaskórniki, zanieczyszczenia oraz zwęża pory i odpowiednio reguluje wydzielanie sebum. Ponadto pomaga przy problemach z rozszerzonymi naczynkami czy chociażby poszarzałą skórą. Doskonale nawadnia i dotlenia, a także poprawia cyrkulację krwi oraz tonizuje. Dodatkowo redukuje też blizny po trądziku, spłyca delikatne zmarszczki,a także usuwa drobne przebarwienia i zdecydowanie poprawia koloryt naszej skóry. Dermatolodzy często zalecają go osobom cierpiącym na trądzik, który w wielu wypadkach wywołują bakterie beztlenowe, które jednak giną na skutek tlenu wprowadzanego w naskórek.
Lekarze polecają zabieg oxybrazji również przy łuszczycy (usuwa on martwe komórki naskórka oraz świetnie nawilża skórę dotkniętą chorobą), a także podczas kuracji przeciwłupieżowej. Przez kosmetologów oxybrazja często zaliczana jest do tak zwanych zabiegów bankietowych, ponieważ błyskawicznie oraz bez efektów ubocznych odnawia skórę, nadając jej młody i świeży wygląd. Bez obaw można ją wykonywać nawet kilka godzin przed wielkim wyjściem. Raczej nie powinna wzbudzić nadmiernych podrażnień na naszej skórze. Oczywiście można zawsze przeprowadzić mały test na kawałku skóry, jeśli na przykład jest się uczulonym. Można w ten sposób sprawdzić czy dana substancja nie wywoła przypadkiem żadnych reakcji alergologicznych. Jednakże osoby uczulone na różne substancje już zazwyczaj mają tego świadomość i nie stosują nieznanych preparatów bezpośrednio na całe ciało.

Przebieg zabiegu oxybrazji

W odróżnieniu od zabiegu mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego, oxybrazja wykonywana jest w zasadzie bezdotykowo. Na początku pacjentka zakłada specjalne okularki ochronne. Następnie rozpoczyna się zabieg. Wtedy za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającego długopis (który pani kosmetyczka trzyma mniej więcej w odległości centymetra) w skórę pod odpowiednim ciśnieniem wtłaczany jest tlen, a w konsekwencji obumarłe komórki naszego naskórka są niemalże oderwane od skóry i natychmiast usunięte. Potrzebny do wykonania zabiegu strumień powietrza i tlenu ma prędkość aż 200 metrów na sekundę. Chociaż dla wielu osób być może taki opis brzmi bardzo drastycznie, sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, a dla niektórych osób jest wręcz całkiem przyjemny ze względu na to, że w trakcie aplikacji tlenu w skórę rozpylana jest także specjalna mgiełka z rozpylonej soli fizjologicznej, dająca bardzo miłe uczucie odświeżenia. Dla wielu osób taki zabieg jest więc czystą przyjemnością. Oczywiście nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek bólu czy nieprzyjemnym uczuciu. Dzięki temu coraz więcej osób korzysta z wielką chęcią z zabiegu oxybrazji.

Podsumowanie

Podsumowując, zabieg oxybrazji jest idealny dla osób chcących nieco odświeżyć wygląd swojej skóry. Lekarze polecają zabieg oxybrazji również przy różnego rodzaju problemach skórnych. Warto mieć jednak na uwadze, że zawsze lepiej skonsultować ewentualny zabieg z lekarzem dermatologiem, który odpowiednio doradzi i pomoże wybrać najlepszy dla naszej skóry rodzaj zabiegu. Zabiegom oxybrazji najczęściej poddawana jest skóra na twarzy, ale oczywiście można go wykonywać również na przykład na szyi, dekolcie czy górnej części pleców. Warto powtarzać zabieg co jakiś czas, ponieważ jest on skuteczny i bezinwazyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *