Nawilżanie skóry twarzy

Nie ma wątpliwości, że nawilżanie naszej skóry jest niezwykle ważne. Nie chodzi tutaj tylko o cerę, ale także o całe ciało. Warto o tym pamiętać, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Nie mówiąc już o tym, że np. po kąpielach słonecznych nasze ciało jest wyjątkowo przesuszone i wymaga dodatkowej pielęgnacji.Ponadto nasza skóra z wiekiem traci zdolność do samodzielnej regeneracji i staje się mniej elastyczna oraz mniej nawilżona. Aby pamiętać o codziennej pielęgnacji należy wprowadzić ją w nawyk. Można to zrobić w niezwykle prosty sposób. Wystarczy położyć krem blisko umywalki i lustra. Kiedy go zobaczymy, to zapewne przypomni nam się, aby go użyć.

Nawilżanie skóry twarzy

Zabiegi nawilżające a pory roku

Zabiegi nawilżające na twarz warto też dostosować do aktualnej pory roku.
Na przykład zima nie jest niestety zbyt łaskawym czasem dla naszej skóry. Przede wszystkim niskie temperatury, a także brak słońca i częste przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, nie sprzyjają przecież dobrej kondycji naszej skóry. I to niestety widać. W takiej sytuacji bardzo dobrze zafundować sobie rewitalizację i odnowienie. Sprawdziliśmy najlepsze zabiegi, które bez problemu znajdziemy obecnie w gabinetach kosmetycznych.

Ponadto warto mieć na uwadze, że jednym z doskonałych sposobów na świetne nawilżanie skóry twarzy jest regularne dbanie o prawidłową gospodarkę wodną organizmu. W tym celu najlepiej jest przyswajać około 2 litrów płynów dziennie. Chodzi tutaj jednak nie tylko o wodzie w tradycyjnym wydaniu, ale także o bogatych w nią owocach czy warzywach. Najwięcej znajdziesz jej w arbuzie, truskawkach i cytrusach, a także w pomidorach oraz burakach. Są to tak zwane bomby mineralno-witaminowe, które w znacznej części składają się z wody i sprzyjają odpowiedniemu nawilżeniu skóry twarzy i całego ciała.
Aby ustrzec się odwodnienia organizmu możesz także spożywać naturalne soki, ziołowe herbaty oraz zupy. Unikaj zaś napojów słodzonych czy alkoholu. Pamiętaj także, aby nie przesadzić za bardzo ilością przyjmowanych codziennie płynów, gdyż możesz w ten sposób spowodować wypłukanie mikro- i makroelementów ze swojego ciała.
W przypadku cery bardzo suchej, posiadającej narosłą ochronną warstwę lipidową, zaleca się stosowanie specjalnych kremów nawilżających, które wiążą wodę nawet w głębszych partiach skóry. Jeżeli zaś nie przyniosą one pożądanych efektów, a nasza cera nadal pozostaje mocno przesuszona, powinno się nałożyć na twarz specjalny kosmetyk, który będzie odpowiedzialny jednocześnie za nawilżenie, jak i mocne natłuszczenie naskórka. Stosowanie takiego preparatu umożliwi regenerację skóry oraz odbudowę tak zwanego naturalnego płaszcza lipidowego. Kremy natłuszczające powinno się jednakże stosować głównie zimą, podczas silnych mrozów. Natomiast latem, jeżeli wystawiamy twarz na liczne kąpiele słoneczne, to oczywiście także powinniśmy ją odpowiednio nawilżać. Najlepiej jest w ogóle nie opalać skóry twarzy. Z drugiej strony każdy z nas potrzebuje witaminy D, który świetnie przyswaja się poprzez promieniowanie UV. Wszystko jest przecież dla ludzi, trzeba tylko znaleźć umiar.
Obecnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest naprawdę wiele genialnych zabiegów nawilżających. Jednym z nich jest chociażby mikrodermabrazja, która jest prawdziwym odkurzaczem dla naszej skóry – uprzątnie cały zrogowaciały naskórek, pozostawiając twarz „obdartą” ze starej i zanieczyszczonej skóry. Nie tylko doskonale ją oczyszcza, ale także odmładza i spłyca delikatne zmarszczki. Chociaż najlepiej jest wykonać całą serię takich zabiegów, już nawet za pierwszym razem zobaczymy różnicę – na przykład podczas nakładania kremu. Dzięki mikrodermabrazji krem zostanie dosłownie zjedzony przez oczyszczone komórki twarzy i genialnie się wchłonie. Aby wzmocnić i wydłużyć efekt mikrodermabrazji można skorzystać z peelingu kawitacyjnego.

Podsumowanie

Podsumowując, aby nasza cera była dobrze nawilżona warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia. Nie tylko od czasu do czasu. Codzienne nakładanie kremów i innych kosmetyków z pewnością sprawi, że nasza skóra będzie piękna i gładka, a także zachowa młody wygląd na dłużej. Ponadto oprócz dbania o cerę, powinniśmy także zadbać o całe ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *