Mikrodermabrazja twarzy – peeling, oczyszczanie

Aby prawidłowo dbać o cerę nie trzeba aż tak wiele zachodu jak mogłoby się wydawać. Należy jednak wyrobić sobie pewne nawyki i stosować je regularnie. Pamiętajmy o codziennym oczyszczaniu twarzy. Nigdy nie wolno kłaść się spać w makijażu. Wtedy skóra nie oddycha, co w konsekwencji powoduje powstawanie porów i innych niedoskonałości. Oprócz codziennej domowej pielęgnacji, warto także co jakiś czas skorzystać z mikrodermabrazji. Zabieg ten jest wykonywany przez specjalistów w salonie kosmetycznym. Nie jest inwazyjny ani bolesny. Zabieg polecany jest w szczególności osobom, które zmagają się z problemami skórnymi, takimi jak przebarwienia, blizny potrądzikowe lub zmarszczki. Podstawowym efektem mikrodermabrazji jest działanie na kolejne warstwy naskórka, a zwłaszcza na te głębiej położone. Dzięki temu metoda ta wpływa korzystnie na funkcjonowanie skóry i proces regeneracyjny. Po starciu powierzchni naskórka, nasza skóra otrzymuje sygnał, że powinna się odbudować. Oczyszczona ze zrogowaciałej warstwy twarz lepiej przyjmuje też różnego rodzaju preparaty odżywcze. Cera po takim peelingu, jakim jest mikrodermabrazja staje się gładsza, jaśniejsza, a przede wszystkim zdrowsza, ponieważ pobudzona zostaje synteza kolagenu. Dzięki zwiększeniu produkcji tego składnika skóra nabiera elastyczności. Mikrodermabrazja była początkowo zabiegiem wykonywanym tylko i wyłącznie przez lekarzy dermatologów, od kilku lat jest już jednak dostępna także w salonach kosmetycznych. Prawie każdy salon oferuje tego typu usługę. Regularne oczyszczanie twarzy pozwala na uzyskanie efektu gładszej i młodszej skóry. Dlatego właśnie zabieg mikrodermabrazji cieszy się tak dużą popularnością wśród klientów. Warto mieć jednak na uwadze, że efekt mikrodermabrazji nie zawsze jest natychmiastowy. Bezpośrednio po odbytej wizycie u kosmetyczki i wykonaniu zabiegu mogą pojawić się drobne zaczerwienienia, utrzymujące się maksymalnie do trzech dni (jednak należy mieć na uwadze, że każdy z nas ma inną cerę, mniej lub bardziej wrażliwą, posiadającą różne ph itp). Toteż i czas występowania podrażnienia może być różny. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie jakiegoś konkretnego dnia, zabieg lepiej przeprowadzić jest co najmniej kilka dni wcześniej.

Mikrodermabrazja twarzy – peeling, oczyszczanie

Zabieg mikrodermabrazji – cena i opis

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania naskórka, który może zostać wykonany na kilka sposobów. Najbardziej popularna wśród specjalistów jest metoda mikrodermabrazji korundowej. Delikatniejszą formą tej techniki jest mikrodermabrazja diamentowa, przeznaczona przede wszystkim dla osób posiadających delikatną cerę wrażliwą albo alergiczną. Jeszcze innym sposobem oczyszczania twarzy jest oxybrazja, czyli tak zwana mikrodermabrazja tlenowa, wykorzystująca szczególne działanie zdrowotne tlenu i soli fizjologicznej. Kropelki soli fizjologicznej pod ciśnieniem złuszczają naskórek delikatniej niż kryształki glinu czy diamenty. Tlen ponadto obkurcza nasze naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę, a także hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Tę ostatnią metodę można stosować także bez problmu przy czynnym trądziku, stanach zapalnych skóry oraz przy cerze naczynkowej.
Cena takiego zabiegu mikrodermabrazji może być oczywiście różna, w zależności od salonu w jakim jest wykonywana. Jednak zazwyczaj powinna mieścić się w przedziale od 50 do 150 złotych. Cenniki usług zależą bezpośrednio od danego salonu kosmetycznego, więc nie da się do końca przewidzieć jaka cena pojawi się w konkretnym salonie. Wszystko zależy przecież od wielu różnych czynników jakimi są chociażby: lokalizacja salonu, standard wyposażenia, obecność wykwalifikowanych specjalistów itp. Aby jednak nie dać się oszukać najlepiej jest sprawdzić kilka pobliskich salonów i poznać odpowiednio wcześniej ceny zabiegów. Zwłaszcza, że z mikrodermabrazji dobrze jest korzystać regularnie, toteż miło byłoby gdyby salon z którego usług korzystamy w pełni odpowiadał naszym potrzebom.

Efekty mikrodermabrazji

mikrodermabrazja ma na celu usuwanie obumarłego naskórka. Jest swego rodzaju peelingiem, którego efektem powinno być wygładzenie naszej cery. Mikrodermabrazja często konkuruje z peelingiem kawitacyjnym, który wykorzystuje metodę ultradźwiękową i jest nieco delikatniejszy. Rezultatem mikrodermabrazji powinna być gładsza skóra bez przebarwień. Mikrodermabrazja polega na ścieraniu warstwy zrogowaciałej naskórka oraz głębszych warstw skóry przy użyciu specjalnych kryształków (mikrodermabrazja korundowa) lub diamentowych tarcz (mikrodermabrazja diamentowa). Efektem takiego zabiegu jest głębokie oczyszczanie twarzy z różnych zanieczyszczeń (na przykład nadmiaru sebum). W konsekwencji cera jest oczyszczona, nie widać na niej przebarwień ani zmarszczek. Oczywiście zabieg ten jest stosunkowo bezinwazyjny, toteż nie spodziewajmy się, że po jednej aplikacji nasza skóra zupełnie się odmieni. Jedno jest jednak pewne. Po kilku zabiegach cera będzie gładsza, bardziej zdrowa i promienna.

Cena mikrodermabrazji diamentowej

mikrodermabrazja diamentowa to zdecydowanie najchętniej wykonywany typ peelingu twarzy. Polega ona na złuszczaniu zrogowaciałej skóry przy pomocy głowic zaopatrzonych w pierścienie ścierające wykonane z naturalnego albo sztucznego diamentu. Jak łatwo się domyślić, od tego właśnie pochodzi nazwa tego rodzaju mikrodermabrazji. Końcówka urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej posiada także specjalny system ciśnieniowy, który zasysa ścierany naskórek oraz starte części pierścieni. Podczas zabiegu głowice urządzenia jednocześnie zasysają skórę do filtra, który jest oczywiście każdorazowo wymieniany. Cena takiej usługi może wynosić nawet do 500 złotych. Wszystko jednak zależy od oferty konkretnego salonu.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej

mikrodermabrazja diamentowa to często wykonywany typ peelingu twarzy. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bardzo popularny wśród klientów ze względu na nieinwazyjność i wysoką skuteczność. Wskazana jest szczególnie dla osób, które borykają się z trądzikiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, rozstępami, zmarszczkami oraz cellulitem. Sprawdzi się także w przypadku cery szarej, zmęczonej, pozbawionej blasku. Mikrodermabrazja może być wykonywana nie tylko na twarzy, ale także na szyi, dekolcie, a nawet plecach.

Opinie o mikrodermabrazji

Opinie na temat mikrodermabrazji są bardzo pozytywne. Mikrodermabrazja jest jednym z częściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Wynika to zapewne z tego, że jest ona wysoce skuteczna. Klientki cenią sobie również brak inwazyjności. Ponadto zabieg ten cechuje się odczuwaniem przyjemnego, relaksującego mikromasażu. Można więc spokojnie powiedzieć, że taki masaż służy relaksowi i jest przy tym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Opinie dotyczące tego zabiegu są więc bardzo pozytywne. Klienci często już po pierwszej aplikacji stwierdzają, że będą korzystać z zabiegu regularnie. Warto jednak pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona.

Mikrodermabrazja w domu

Okazuje się, że zabieg mikrodermabrazji można bez problemu wykonywać samodzielnie, w zaciszu domowym. Mikrodermabrazja wykonywana w domu
Domowa mikrodermabrazja wcale nie musi być droga. Cały zestaw do wykonywania mikrodermabrazji można znaleźć w internecie lub sklepach stacjonarnych. Kosztuje on zwykle co najmniej 50 zł – to niemało w porównaniu do tej, którą możemy zrobić samodzielnie, w domu: wystarczy tylko soda i woda. Składniki wystarczy dokładnie wymieszać i stosować jak peeling. Cena domowej mikrodermabrazji to koszt ok. 1 zł i waha się w zależności od rodzaju użytego oleju albo innego dodatku. Mikrodermabrazja podstawowa, czyli soda rozmieszana z wodą jest niemal darmowa.
W porównaniu do gotowych zestawów do mikrodermabrazji cena domowej mikrodermabrazji jest niebywale niska – a sam zabieg jest równie skuteczny.

Kosmetyki do mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji można bez większego problemu wykonać samodzielnie w domu, używając specjalnych kremów. Dzięki ręcznemu masażowi kosmetyki do mikrodermabrazji nie tylko oczyszczają skórę, ale także tonizują i stymulują odnowę naskórka. Dzięki temu, powstaje nowa warstwa skóry, wolna od zanieczyszczeń i podrażnień. Przede wszystkim jednak specjalne kosmetyki do mikrodermabrazji mają na celu złuszczenie zrogowaciałego naskórka i stworzenie miejsca dla nowej warstwy gładkiej skóry. Cera po takim zabiegu nabiera blasku i wygląda na młodszą, a na pewno na bardziej zadbaną. Specjalne kosmetyki powodują delikatne złuszczanie, tak aby nie wywołać nadmiernych podrażnień. Mimo wszystko, bezpośrednio po zabiegu lepiej jest nie narażać skóry na dodatkowe obciążenia. Dobrze jest więc chować twarz przed słońcem i używać filtrów UV.

Mikrodermabrazja korundowa

Złuszczanie naskórka u kosmetyczki może zostać wykonane co najmniej na kilka podstawowych sposobów. Najbardziej popularna jest metoda mikrodermabrazji korundowej. Polega ona na tym, że mikrokryształki tlenku glinu pod odpowiednim ciśnieniem usuwają obumarłe komórki. To zabieg przeznaczony głównie dla osób z rozszerzonymi porami, silnie złuszczający. Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, obumarły naskórek czy zanieczyszczenia są zasysane do specjalnego, oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) można regulować, w zależności od indywidualnych potrzeb. Niektórzy potrzebują większego, a inni mniejszego złuszczania. Osoba, która korzysta z mikrodermabrazji regularnie nie powinna przesadzić z usuwaniem naskórka, więc wybierze złuszczanie cieńszej warstwy skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *