Mezoterapia bezigłowa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych ostatnich lat jest mezoterapia, wybierana przez klientów ze względu na dość dużą dostępność i szybkie efekty działania. Jest pomocna w walce z palącymi problemami skóry: cellulitem, przebarwieniami oraz obrzękami.

Mezoterapia bezigłowa

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to popularny zabieg i dość łatwy sposób na odmłodzenie skóry. Polega na zaaplikowaniu w głąb skóry dawki preparatów rewitalizujących, witamin bądź leków za pomocą niewielkich, ale gęsto wykonanych nakłuć. Co ważne, w trakcie zabiegu nie ulegają uszkodzeniu błony komórkowe. 

Pewnego rodzaju unowocześnieniem mezoterapii igłowej jest mezoterapia bezigłowa, która zapewnia większy komfort w trakcie zabiegu. Jest wykonywana za pomocą specjalnego aparatu, który wytwarza prąd elektryczny. Działanie impulsów elektrycznych na skórę sprawia, że staje się ona bardziej przepuszczalna, a co za tym idzie lepiej wchłania aplikowane w trakcie zabiegu substancje. Tym samym składniki poprawiające kondycję skóry mogą dotrzeć na głębokość nawet trzech milimetrów. W trakcie zabiegu mezoterapii bezigłowej preparaty mogą być dozowane za pomocą ultradźwięków, dzięki czemu skóra jeszcze lepiej wchłania potrzebne jej składniki. 

Mezokoktajl czyli najpotrzebniejsze składniki

Mezokoktajl czyli aplikowany preparat jest mieszanką indywidualnie dobranych składników dopasowanych do potrzeb skóry. To daje gwarancję, że mezoterapia przyniesie pożądany efekt. 

Mezoterapia igłowa na twarz, dekolt i szyję to zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy oraz witaminy (przede wszystkim A, C, E), aminokwasy, peptydy i substancje pochodzące na przykład z zielonej herbaty. Do zabiegu wykorzystywane jest również osocze bogatopłytkowe czyli odpowiednio przygotowana krew pacjenta. Zabieg ten nazywany “wampirzym liftingiem” przynosi niezwykłe korzyści ze względu na wyjątkowe właściwości regeneracyjne osocza.

Mezoterapia na ciało jest zabiegiem wykorzystującym preparaty zawierające DMAE czyli substancję zwiększającą napięcie mięśniowe. Ponadto poprawia kondycję skóry oraz stymuluje ją do produkcji kolagenu i elastyny. Drugim składnikiem jest fosfatydylocholina, której działanie polega na rozpuszczeniu i eliminacji tkanki tłuszczowej.  

Głębokość podania preparatu zależy od indywidualnego problemu skóry.

Igłowa mezoterapia – zastosowanie i korzyści

Mezoterapia jest zabiegiem zalecanym przede wszystkim do odmładzania twarzy, ale z powodzeniem może być stosowana na inne partie ciała. Mezoterapia igłowa jest wykonywana na szyi, dłoniach, dekolcie, brzuchu, ramionach, udach i pośladkach. Z sukcesem stosowana na skórze głowy zapobiega wypadaniu włosów. Ponadto przyczynia się do ujędrnienia i nawilżenia skóry, jak również wspomaga również usuwanie cellulitu, rozstępów , blizn i cieni pod oczami. Widocznym efektem zabiegu jest poprawa kolorytu i jędrności skóry. Mezoterapia bezigłowa może mieć zastosowanie w modelowaniu owalu twarzy i zmniejszeniu obrzęków poprzez pobudzenie do pracy układu limfatycznego. Jest skuteczna w usuwaniu bruzdy wargowo-nosowej. 

Bezigłowa mezoterapia – przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu należy zdjąć wszystkie metalowe przedmioty takie jak pierścionki, kolczyki, paski z klamrami. Dotyczy to również osoby wykonującej zabieg. Po dezynfekcji do skóry zostają podpięte elektrody dokładnie w tym miejscu, do którego mają zostać zaaplikowane właściwe preparaty. Następnie do skóry zostaje przyłożona głowica, przez którą jest emitowany prąd albo ultradźwięki, po czym nakładane są składniki odżywcze bądź rewitalizujące. Ostatni etap mezoterapii bezigłowej to zamknięcie kanalików komórkowych. Bezigłowa mezoterapia trwa od dwudziestu do osiemdziesięciu minut, a czas trwania jest uzależniony od miejsca aplikacji składników. 

Najlepszy efekt zapewnia seria od trzech do siedmiu zabiegów wykonywanych w odstępach od siedmiu do dwudziestu jeden dni. Zabieg przypominający należy wykonać co trzy do sześciu miesięcy. 

Przygotowaniem do mezoterapii może być peeling kawitacyjny, zabieg delikatnie ale dość głęboko złuszczający naskórek. 

Bezigłowa mezoterapia  – przeciwwskazania

Mezoterapia bezigłowa nie powinna być stosowana u osób z chorobami autoimmunologicznymi, posiadającymi rozruszniki serca jak również u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są choroby skóry oraz alergie na preparaty używane podczas zabiegu. Czynnikiem wykluczającym są także metalowe przedmioty w ciele na przykład protezy. 

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesny i bezpieczny zabieg zapewniający widoczną poprawę kondycji skóry. Warto mu się poddać, aby z pomocą odpowiednio dobranych składników zlikwidować najbardziej palące problemy skóry. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *