Makijaż permanentny

Makijaż permanentny służy przede wszystkim zatuszowaniu różnych niedoskonałości na naszej twarzy. Zazwyczaj wygląda to tak, że nie maluje jej, ale jedynie podkreśla w sposób naturalny kontury. Oczywiście można nim skorygować chociażby kształt ust – delikatnie powiększyć, wyrównać ewentualną asymetrię, wzmocnić koloryt warg kolorem zbliżonym do naturalnego albo bardziej ekstrawaganckim. Makijażem permanentnym można także swobodnie podkreślić kontur naszych oczu. Niewielkie kreseczki na powiekach u nasady rzęs są właściwie prawie niewidoczne, ale sprawiają, że nasze oczy nabierają wyrazistości. Korekty niejednokrotnie wymagają też brwi – bywają niesymetryczne, zbyt cienkie czy miejscami przerzedzone. Stały makijaż sprawdza się też świetnie w maskowaniu defektów skóry, różnego rodzaju plam pigmentacyjnych, blizn czy nieefektownych przebarwień.

Makijaż permanentny

Dla kogo makijaż permanentny?

To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych kobiet, które co rano cierpią na brak czasu. Ponadto jest to idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne (tusz często fatalnie się przecież rozmazuje). Makijaż permanentny to także ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po przebytej chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.
Makijaż permanentny przeprowadza się zwykle etapami, stosując specjalny aparat igłowy oraz pigmenty pochodzenia naturalnego tak dobrane, aby nie różniły się znacznie od naturalnego kolorytu skóry. Igły używane do wykonania zabiegu są oczywiście są jednorazowe, a farby nie mogą być toksyczne ani alergenne. Zabieg poprawiania urody naszych brwi nie jest praktycznie w ogóle bolesny, z kolei w przypadku ust i powiek przez kosmetyczkę nakładany jest wcześniej specjalny krem ze znieczuleniem.
Po zabiegu kosmetyczka linergistka (tak właśnie nazywa się osoba wykonująca ten konkretny zawód) nakłada specjalne relaksujące kompresy. Aby efekt był trwały, po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu należy wykonać odpowiednią korektę, czyli uzupełnienie powstałych niedoskonałości. Potem,aby z kolei utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek przecież ciągle się złuszcza) należy co jakiś czas dokładać barwnik (średnio raz w roku). Wtedy efekt będzie widoczny nawet przez 3-5 lat.
Makijaż permanentny jest ostatnio bardzo popularny także ze względu na to, że jego wykonanie zaoszczędza mnóstwo czasu. Otóż przykładowo gdy raz wykonamy kreskę na powiekach lub domalujemy brwi, to nie musimy robić już tego codziennie rano. Czas o poranku jest przecież na wagę złota. Każda kobieta doskonale o tym wie i posiada tego świadomość. Oprócz makijażu permanentnego popularne są także inne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Jest to między innymi peeling kawitacyjny, który skutecznie złuszcza obumarły naskórek.
Nie da się ukryć, że wiele kobiet niezbyt potrafi wykonać udany makijaż. Ponadto dotyczy to nie tylko takich trudniejszych kwestii jak umiejętne dobranie kolorystyki do naszego typu urody czy też grubości kreski, ale przede wszystkim perfekcyjnego pod względem technicznym wykonania makijażu. Idealne poprowadzenie kreski jest przecież nie lada wyzwaniem. Natomiast zaznaczenie konturówką ust, a zwłaszcza ich celowe wymodelowanie, a być może przede wszystkim pomalowanie brwi w taki sposób, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie, już stanowczo przekracza umiejętności wielu kobiet. Potrzebne są do tego przecież pewne zdolności, zaś pani linergistka na pewno zrobi to perfekcyjnie. Wiele kobiet przyznaje, że ma nie lada problem z wykonywaniem codziennego make-upu. Natomiast w wielu przypadkach okazuje się, że przed wykonaniem makijażu permanentnego oczy czy usta nigdy nie wyglądały aż tak dobrze. Po co robić makijaż permanentny? Aby wreszcie być idealnie umalowaną i cieszyć się tym efektem na stałe! Dlatego właśnie wiele osób decyduje się z tego rozwiązania skorzystać. Nie ma się tutaj absolutnie czemu dziwić. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Nie każdy przecież posiada zdolności plastyczne i potrafi wykonać perfekcyjny make-up każdego dnia. Nie mówiąc już o wielkich wyjściach kiedy to potrzebujemy naprawdę spektakularnego wizerunku. Wtedy z pewnością przyda się makijaż permanentny jako baza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *