Jakie zabiegi na twarz latem?

Jeżeli nie wiesz jakie zabiegi można stosować na twarz latem, to ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Otóż poniżej zostało wszystko dokładnie wyjaśnione. Zapewne każdy z nas słyszał historie o tym, jak to można nabawić się blizn poprzez wystawianie się na słońce zaraz po jakimś inwazyjnym zabiegu. Oczywiście jak najbardziej może się tak wydarzyć. Nie chodzi tutaj jednak o zabiegi w zaciszu domowym, wykonywane za pomocą preparatów z drogerii, ale o peelingi bardziej inwazyjne przeprowadzane za pomocą specjalnych urządzeń.

Jakie zabiegi na twarz latem?

Wpływ promieni słonecznych

Jak powszechnie wiadomo, promieniowanie słoneczne wpływa na skórę bardzo niekorzystnie, czyli wysuszająco. Im jesteśmy starsi, tym niestety bardziej warto na to uważać. Otóż mocno przesuszona skóra produkuje dużo mniej kolagenu, w konsekwencji tracąc swoją pierwotną elastyczność, a zmarszczki stają się niestety coraz głębsze i coraz bardziej widoczne. Na takie niekorzystne skutki działania promieni UV narażona jest skóra każdego typu (oczywiście skóra bledsza i bardziej sucha jeszcze mocniej). Wyobraźmy więc sobie, co konkretnie dzieje się z naszą cerą, gdy podczas oczyszczania pozbawimy jej ochronnej warstwy naskórka. W takiej sytuacji musimy uważać na naszą skórę. Otóż, złuszczająca się skóra oznacza znacznie mniejszą barierę ochronną przed działaniem czynników atmosferycznych. Wtedy niestety możemy poparzyć, mocno wysuszyć czy podrażnić naszą cerę. Jak już zostało wspomniane nie jest to najlepsze rozwiązanie dla naszej skóry. Wysuszenie działa niekorzystnie na produkcję kolagenu i elastyny, które to są podstawowymi budulcami skóry. Jeżeli więc ich brakuje nasza skóra znacznie szybciej się starzeje. Ponadto wysuszona skóra ulega jeszcze większym zniszczeniom i podrażnieniom.

Wiele osób zastanawia się także czy latem można stosować peeling kawitacyjny. Jest to peeling z użyciem specjalnego urządzenia do kawitacji. Jeżeli zaś zastanawiasz się czy latem można stosować tego rodzaju peeling, to nie musisz się obawiać. Oczywiście skóra po takim zabiegu jest trochę podrażniona, to też należy ją chronić przed słońcem. Najlepiej stosować kremy z wysokim filtrem, a także osłaniać miejsce, na którym był wykonywany peeling. Takie zabezpieczenie należy stosować przez około 2 tygodniu po przebyciu peelingu kawitacyjnego Warto też mieć na uwadze, że skóra u każdej osoby jest przecież inna, toteż u niektórych proces gojenia może się delikatnie wydłużyć. Najlepiej więc temat powrotu do kąpieli słonecznych skonsultować z lekarzem dermatologiem. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoby które zbagatelizują ten temat mogą nabawić się blizn na całe życie. Nikt nie chce przecież mieć na skórze nieefektownych szram. Co dopiero na skórze twarzy. Twarz jest przecież najważniejszą częścią naszego ciała. Wizytówką całej naszej osoby.

Okazuje się, że oczyszczanie twarzy latem powinno się delikatnie różnić od oczyszczania w innych porach roku. Troszcząc się o stan skóry latem, warto pamiętać, że codzienne oczyszczanie to tylko fragment pielęgnacji. Najważniejszą czynnością mającą na celu poprawę jakości cery jest codzienne nawilżanie. Wychodząc na zewnątrz, wystawiamy skórę na działanie czynników atmosferycznych (m.in. promieniowania słonecznego), nie możemy zapominać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Na wrażliwą skórę twarzy zaleca się nakładanie kremów (co najmniej z filtrem 50). W ten sposób unikniemy nadmiernego przesuszenia skóry, a także pojawienia się ewentualnych przebarwień czy nieprzyjemnych zaczerwienień.

Podsumowanie

Podsumowując, latem warto postawić na dodatkową pielęgnację twarzy. Dwa razy dziennie, ale w łagodny sposób. Używamy tylko i wyłącznie delikatnych produktów do oczyszczania, które nie powodują nadmiernego wysuszania skóry (bez siarczanów). Rano przy cerze normalnej wystarczy przetrzeć skórę wacikiem z płynem micelarnym i letnią wodą, a następnie osuszyć (np. ręcznikiem). Wieczorem natomiast oczyszczamy twarz dwuetapowo: najpierw dokładnie rozpuszczamy makijaż z pomocą mleczka albo żelu – później delikatnie zmywamy resztki zanieczyszczeń płynem micelarnym. Taki oczyszczanie pozwoli na dokładne usunięcie resztek makijażu. Jest to bardzo istotne, aby przed pójściem spać dokładnie zmyć makijaż. W nocy musimy dać szansę naszej skórze na spokojny odpoczynek. Ona także potrzebuje regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *