Fale radiowe w kosmetyce

Fale radiowe to stosunkowo nowy trend na rynku usług kosmetologicznych. Zabieg z ich użyciem zwany jest radiofrekwencją (RF) mikroigłową. Zyskuje on coraz większe grono wielbicielek, dlatego że radzi sobie z problemami i niedoskonałościami, które do tej pory były usuwane jedynie za pomocą skalpela. Zabieg z użyciem fal radiowych wykorzystuje naturalne zdolności skóry człowieka do regeneracji i odbudowy. Fale radiowe to po prostu zaburzenia pola elektromagnetycznego, które ulegają ciągłym zmianom. Radiofrekwencja wywołuje podwyższenie temperatury w tkankach do zazwyczaj ok 45°C, co powoduje skurczenie, zagęszczenie lub częściową denaturację kolagenu, z jednoczesnym pobudzeniem fibroblastów. To właśnie naturalne, związane ze starzeniem się skóry, rozciąganie włókien kolagenu odpowiada za wiotkość ciała i zmarszczki. Już od 25 roku życia nasza skóra ma więcej zniszczonych włókien kolagenowych, niż jest w stanie odbudować. Gdy włókna ponownie ulegną odbudowie i skróceniu, twarz staje się jędrniejsza, wyraźnie młodsza i odżywiona. Dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych twarz wydaje się żywsza i zdrowsza.

Fale radiowe w kosmetyce

Wskazaniami do zabiegu z użyciem fal radiowych są:

  • zmarszczki,
  • trądzik,
  • rozszerzone pory,
  • utrata owalu twarzy,
  • podwójny podbródek,
  • opadające powieki,
  • opadające policzki,
  • tzw. worki pod oczami,
  • blizny,
  • przebarwienia.

Fale radiowe wykazują zastosowanie nie tylko do obszaru naszej twarzy (podobnie jak np. peeling kawitacyjny). Mają także właściwości przyśpieszające metabolizm oraz redukujące tkankę tłuszczową. Radiofrekwencja rozbija komórki tłuszczowe, co pozwala redukować cellulit, obkurczyć i wykonturować daną część ciała. Fale radiowe doskonale radzą sobie także z usuwaniem rozstępów. Możemy wykorzystać je do ujędrnienia brzucha, pośladków, ud, czy ramion.

Przebieg zabiegu falami radiowymi

Zabieg rozpoczyna się dokładnym zdezynfekowaniem obszaru skóry, który zostanie poddany działaniu fal radiowych. Po nałożeniu substancji wzmacniających działanie radiofrekwencji, wykonuje się masaż urządzeniem z głowicą do emisji fal radiowych. Zabieg jest bezbolesny, a nawet przyjemny, masaż wywołuje bowiem odczucie przyjemnego ciepła. Cały proces trwa od 30 min do maksymalnie godziny. Po kuracji falami radiowymi nawilżamy skórę odpowiednim środkiem. Czasem skóra jest lekko zaczerwieniona.

Powikłaniami po zabiegu mogą być oparzenia, rumień, obrzęk i przegrzanie tkanek u osób, których skóra jest wyjątkowo cienka.

Efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu, ale na te najbardziej efektowne i długofalowe musimy poczekać trochę dłużej. Początkowe efekty odmłodzenia i ujędrnienia skóry zwane są efektem bankietowym – doskonałe na wielkie wyjście. Efekt bankietowy znika jednak po kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach. Jest to jednak dużym plusem, ponieważ niejako piękniejemy z dnia na dzień i nie rzuca się w oczy nagła zmiana wyglądu. Po upływie 2 do 5 miesięcy ostateczny rezultat jest już widoczny. Aby utrzymać niesamowite efekty, zabieg z użyciem fal radiowych należy zrobić w serii około 5 zabiegów, a potem raz na pół roku lub raz na kwartał zrobić zabieg przypominający. Regularnie stymulowana skóra wciąż podtrzymuje produkcję kolagenu, a efekty na naszej twarzy lub ciele są utrzymywane.

Koszt zabiegu falami radiowymi

Zabieg z użyciem fal radiowych nie jest niestety tani. Ceny pojedynczego zabiegu zaczynają się od kilkuset złotych na jedną część ciała. Za cała serię zabiegów zapłacimy kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednak efekty jakie gwarantują, warte są zainwestowania we własny wygląd i dobre samopoczucie, nie bez kozery zabieg z użyciem fal radiowych jest zwany „liftingiem bez skalpela”.

Zabieg ten ma wiele przeciwskazań takich jak niektóre ciężkie choroby takie jak rak, ciąża i okres laktacji, Hashimoto, bielactwo, łuszczyca i inne choroby autoimmunologiczne, rozrusznik i zastawka serca, choroby wirusowe i bakteryjne skóry, epilepsja, zaćma, gruźlica, hemofilia, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, trądzik różowaty, cera naczynkowa, a nawet nadciśnienie i przyjmowanie aspiryny kilka dni przed zabiegiem. Nie powinny go także stosować osoby z aparatami słuchowymi, wkładką domaciczną, dużymi żylakami, po zabiegu wszczepienia złotych nici. Unikajmy też wykonywania zabiegu w bliskiej okolicy kości, jabłka Adama i innych szczególnie wrażliwych miejsc. Poddajmy się zabiegowi z użyciem fal radiowym w profesjonalnym i zaufanym gabinecie, upewnijmy się, że skrupulatnie i rzetelnie wypełniliśmy ankietę przed zabiegiem. Zaniepokoić powinna nas bardzo niska cena zabiegu, która może być sygnałem alarmowym, że zabieg będzie wykonany przez osobę niewykwalifikowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *