Dermabrazja

W tym artykule przeczytasz niemal wszystko na temat tak popularnej w ostatnim czasie dermabrazji. Przede wszystkim jest ona zabiegiem kosmetycznym. Dermabrazja ma na celu skuteczne oczyszczenie skóry. Polega ona na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz nawet górnych warstw skóry właściwej. Jej celem jest przede wszystkim skuteczne wygładzenie i właśnie oczyszczenie skóry. Zabieg ten jest wykorzystywany w chirurgii plastycznej i dermatologii estetycznej, jednakże nie jest jedynie zabiegiem czysto kosmetologicznym, choć wcześniej jako taki był stosowany – dawniej używano go głównie po to, aby usunąć ze skóry blizny powypadkowe oraz zmiany pochorobowe, przykładowo po ospie czy trądziku . Natomiast obecnie dermabrazję stosuje się również przy leczeniu niektórych chorób oraz innych zmian skórnych. Dermabrazja skutecznie bowiem pomaga w usunięciu nieefektownych plam wątrobowych, przebarwień, uszkodzeń skóry, a nawet delikatnych zmarszczek. Należy jednak pamiętać o tym, że zabieg ten jest nieskuteczny w przypadku wrodzonych wad skóry, barwnikowych znamion, pieprzyków oraz blizn pooparzeniowych. Jeżeli się go w takim wypadku zastosuje, to można tylko sobie zaszkodzić.

Dermabrazja

Okazuje się, że dermabrazja jest tak skutecznym zabiegiem, że decyduje się na korzystanie z niego naprawdę wiele osób. Wystarczy przecież udać się do kosmetyczki, na zabieg, który jest swojego rodzaju relaksem i cieszyć się efektami przez długi czas. Oczywiście zabieg w salonie kosmetycznym przeprowadza osoba z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami. Jeżeli obawiamy się o swoją skórę, to warto skorzystać z usług renomowanych gabinetów kosmetycznych. W takiej sytuacji mamy raczej stuprocentową pewność, ż naszej skórze nic nie zagraża. Dermabrazję często utożsamia się z peelingiem, ponieważ ma ona podobne działanie. Powoduje, że naskórek szybciej się złuszcza, co z kolei doprowadza do oczyszczenia skóry i zmniejszenia ewentualnych podrażnień. Jest to więc bardzo odpowiedni zabieg dla osób borykających się z licznymi problemami skóry. Zarówno jeśli chodzi o trądzik, jak i na przykład delikatne znamiona. Dermabrazja jest bowiem w stanie wygładzić i wybielić naszą skórę, dzięki czemu liczne zmiany stają się mniej widoczne.

Efekty dermabrazji

Dzięki zabiegowi dermabrazji możliwe jest uzyskanie naprawdę znacznego wygładzenia oraz ujędrnienia skóry, a także spłycenia zmarszczek, usunięcia niewielkich przebarwień, pozbycia się rozstępów czy cellulitu, a także uelastycznienia skóry. Ponadto dermabrazję stosuje się na blizny, również te głębokie. Usuwanie tatuażu tą metodą obecnie zdarza się już niezwykle rzadko.

W przypadku zabieg dermabrazji opinie zadowolonych klientów najlepiej chyba świadczą o jej skuteczności. U pacjentów z małymi bliznami czy problemami skórnymi, dermabrazja może przynieść oczekiwane rezultaty już po pierwszym zabiegu. W celu pozbycia się głębszych blizn, zabieg należy jednak powtarzać. Po zabiegu dermabrazji nasza skóra potrzebuje też trochę więcej czasu na regenerację. Poddanie się każdemu zabiegowi wymaga jednak konsultacji ze specjalistą.

Okazuje się, że dziś dermabrazja stosowana jest stosunkowo rzadko – jej miejsce zajęły mniej inwazyjne zabiegi, choć w dalszym ciągu oparte na złuszczaniu, a więc bliskie technice tego zabiegu. Cena dermabrazji może się wahać od 50 do 150 złotych.

Podsumowanie

Podsumowując, zabieg dermabrazji jest bardzo korzystny dla naszej skóry. Jednak obecnie często odchodzi się już od jego stosowania. Ma to związek z faktem, że po prostu wynaleziono lepsze urządzenia, które są bardziej funkcjonalne i użytkowe zarazem. Dlatego tak wiele osób decyduje się na skorzystanie chociażby z zabiegu peelingu kawitacyjnego. Jest to peeling przeprowadzany z użyciem specjalnego urządzenia. Warto pamiętać także o tym, aby wszystkie peelingi (nieważne jakiego typu) przeprowadzać regularnie. Niektóre z nich są bardziej inwazyjne, a inne mniej, więc oczywiście należy dostosować częstotliwość zabiegów do typu cery i najlepiej skonsultować to z lekarzem dermatologiem. Jednak jeśli chodzi o peelingu kupowane w drogerii czy aptece, to można je bez problemu stosować nawet kilka razy w tygodniu. Zwłaszcza peeling enzymatyczny, który jest bardzo delikatny. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania. Zwłaszcza osoby, które na przykład zastosowały peeling w salonie kosmetycznym. Po pewnym czasie stosują preparaty z drogerii, aby efekt utrzymał się na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *