Depilacja woskiem

Zabieg depilacji woskowej polega na tym, że podgrzany do odpowiedniej temperatury wosk w półpłynnej postaci nakłada się na skórę zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Wosk doskonale przykleja się do dłuższych włosków, a kiedy zastygnie, zrywa się go z użyciem specjalnego plastra, co pozwala nie tylko dokładnie usunąć zbędne włoski, ale także cebulki, przez co włosy osłabiają się, a konieczność depilacji jest dużo rzadsza. Metoda depilacji woskiem doskonale sprawdzi się w przypadku miejsc takich jak chociażby ręce, pachy, ale także ramiona, nogi i okolice bikini. Przy użyciu depilacji woskiem można także usuwać niewielki wąsik powstały nad górną wargą.
Zabieg depilacji woskiem mogą wykonywać bez problemu i kobiety i mężczyźni, którzy to najczęściej chcą usunąć zbędne owłosienie na przykład z pleców, klatki piersiowej czy spod pach.
depilacja woskiem

Przebieg zabiegu depilacji woskiem

Podczas depilacji woskiem ciepły wosk (ale nie nazbyt gorący – trzeba bardzo uważać, żeby woskiem się nie poparzyć, czyli nagrzać go do odpowiedniej temperatury) rozprowadza się za pomocą specjalnej szpatułki na skórze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie przykłada się do wosku specjalny plaster, czyli na przykład pasek materiału, a następnie czeka się aż wosk odpowiednio zastygnie. Kiedy to w końcu nastąpi, napina się skórę, a materiał odrywa się szybkim, zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Włoski zostają w ten sposób usunięte (wyrwane) razem z cebulkami, ponieważ przyklejają się one wraz z woskiem do materiału.
Depilację woskiem można jednak przeprowadzić spokojnie bez użycia specjalnych pasków materiału. W tym celu należy jednakże użyć specjalnego rodzaju wosku, który to po nałożeniu i zastygnięciu dobrze odrywa się szybkim ruchem razem z przyklejonymi do niego włoskami.
Zabieg depilacji woskiem najbezpieczniej jest wykonać w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka w takiej sytuacji odpowiednio przecież podgrzeje i nałoży wosk, a także umiejętnie go oderwie po zastygnięciu. Samodzielne stosowanie metody depilacji woskiem wymaga sporo uwagi i doświadczenia – w przypadku nieodpowiedniego zerwania paska materiału lub zastygniętego wosku można naruszyć ciągłość skóry i spowodować bolesne uszkodzenie naskórka. Zabieg depilacji stał się w ostatnim czasie bardzo popularny, gdyż zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą po prostu schludnie wyglądać. Jest to jak najbardziej oczywiste. Zwłaszcza gdy zbliża się sezon letni, każdemu zależy na gładkiej skórze, bez zbędnych włosków.
Gorący wosk rozsmarowuje się na powierzchni ciała, po czym nakłada się na niego kawałek materiału lub papieru. Zabieg można także wykonać bez użycia materiału, jeśli kupiony wosk na to pozwala, to znaczy że posiada odpowiednią konsystencję. Kiedy wosk odpowiednio zastygnie, specjalnie napina się skórę i wtedy materiał jest szybko zdejmowany (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów). Depilacja woskiem w domu także oczywiście może być jak najbardziej skutecznym zabiegiem, jednak zwykle zaleca się wykonanie depilacji w gabinecie u kosmetyczki, która jak łatwo się domyślić wykona zabieg profesjonalnie. Włosy w przypadku depilacji woskiem
powinny być wyrywane pod kątem 40-50 stopni, natomiast materiał oczywiście musi być odpowiednio szybko oderwany, co nie należy jednak do łatwych zadań, jeśli samodzielnie robisz depilację. W domu najbardziej polecane są już gotowe plastry z woskiem, chociaż okazuje się, że najczęściej nie są one po prostu tak skuteczne jak depilacja w salonie u kosmetyczki, ponieważ plastry niestety nie przykleją się do skóry tak samo dobrze jak wosk rozgrzany w salonie kosmetycznym. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wykonanie samodzielnej depilacji, pamiętaj o wykonaniu wcześniejszego testu na małym fragmencie skóry, najlepiej na 48 godzin przed nałożeniem wosku na większe powierzchnie. To da pewność, że nie pojawi się ewentualna reakcja uczuleniowa.

Podsumowanie

Podsumowując, depilacja woskiem jest świetnym zabiegiem dla kobiet i nie tylko. Skóra po takim zabiega jest dużo gładsza. Ponadto aby wzmocnić efekt gładkości można kilka dni przed zabiegiem wykonać peeling. Ostatnio popularny jest peeling kawitacyjny, o którym więcej przeczytasz tutaj.

Depilacja woskiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *