Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych sposobów usuwania nadmiernego owłosienia. Warto poznać najważniejsze aspekty tej metody depilacji, przebieg i wskazania do zabiegu, aby móc cieszyć się gładką i piękną skórą nawet przez kilka lat.

Depilacja laserowa

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularnym zabiegiem usuwania nadmiernego owłosienia. Na rynku istnieje wiele urządzeń przeznaczonych do tego rodzaju depilacji, dlatego warto wybrać gabinet kosmetyczny oferujący jak największy komfort w trakcie zabiegu.
Depilacja laserowa polega na wniknięciu wiązki światła lasera głęboko w skórę. W efekcie następuje zniszczenie cebulki włosa wraz z korzeniami, co odróżnia depilację laserową od innych popularnych metod depilacji i zapewnia efekt pozbawionej nadmiernego owłosienia skóry nawet przez kilka lat.
Depilacja laserowa jest zabiegiem, który szczególnie można polecić osobom, u których włoski na skórze mają tendencję do wrastania, a po innych sposobach depilacji występują stany zapalne (grudki i krostki).

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Na początku przeprowadzany jest wywiad dotyczący ogólnego zdrowia klienta, ocena kondycji i typu skóry oraz włosków. Są to parametry, od których zależy właściwe dobranie parametrów lasera. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, można wykonać próbę laserową.
Przed zabiegiem nie należy się opalać co najmniej przez miesiąc. Cztery tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować kremów z witaminą A i C, jak również zawierających retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu planowanej depilacji. Ponadto należy wykluczyć z diety herbatki ziołowe, które mają w składzie dziurawiec lub nagietek i zrezygnować z leków uczulających na słońce. Na tydzień przed zabiegiem niewskazana jest depilacja za pomocą kremów depilujących.
Klienci, którzy zdecydowali się na ten rodzaj depilacji, opisują ból pojawiający w trakcie zabiegu jako pieczenie lub szczypanie. Ból można również porównać do tego, jaki pojawia się przy depilacji depilatorem albo przy regulacji brwi pęsetą. Zasada jest taka, że im gęstsze i ciemniejsze włosy oraz odcień skóry, tym ból może być większy.
Po zabiegu naturalnym stanem jest zaczerwieniona skóra lub obrzęk, które ustępują maksymalnie po czterech dniach. W tym czasie skóra wymaga też specjalnego traktowania: nie należy używać na depilowaną skórę mydła, toników ani spirytusu. Jeżeli depilacja laserowa dotyczyła pach, to zabronione jest używanie dezodorantów i antyperspirantów. Co najmniej dwa tygodnie po zabiegu należy unikać opalania, jak również preparatów o działaniu brązującym i złuszczającym.
Depilacja laserowa powinna się odbywać w odstępach od czterech do ośmiu tygodni (w zależności od depilowanego obszaru ciała i indywidualnych cech skóry), aż do uzyskania pożądanego efektu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, a dzięki zastosowaniu na przykład specjalnych nakładek chłodzących, również niezbyt bolesnym. Jednak jak każdy zabieg ma przeciwskazania. Wśród nich wymienić można: świeżą opaleniznę (również powstałą w wyniku opalania w solarium), przyjmowanie niektórych leków oraz ziół, niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne, zastosowanie peelingu (nawet tak delikatnego jak peeling kawitacyjny), ciążę, niektóre choroby i wstawiony rozrusznik serca. Depilacja laserowa nie sprawdzi się w przypadku osób mających rude i siwe włosy, ponieważ te kolory nie reagują na światło lasera.

Korzyści depilacji laserowej

Wśród najważniejszych korzyści depilacji laserowej wymienić można jej trwałość. Po wykonaniu serii zabiegów włoski nie powinny odrastać nawet przez kilka lat. Rozwój technologii sprawił, że depilacja laserowa staje się coraz bardziej precyzyjnym zabiegiem, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ewentualnych podrażnień skóry. Nie bez znaczenia jest komfort klienta. Dla osób mających niski próg bólu idealna jest depilacja laserowa z zastosowaniem zaawansowanego systemu chłodzenia.
Nie bez znaczenia jest czas trwania zabiegu. Dzięki unowocześnieniu tej metody zabieg depilacji wybranej części ciała może trwać zaledwie kilka minut.

Depilacja laserowa to skuteczny i zadowalający sposób pozbycia się nadmiernego owłosienia z każdej partii ciała. Jej skuteczność, możliwość ograniczenia do minimum bólu oraz co najważniejsze trwałość nieporównywalna z żadną inną metodą sprawiają, że depilacja laserowa jest coraz chętniej wybieranym zabiegiem pielęgnacji ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *